Krievu spiega indēšanas lietā piesaistīs vairāk nekā 100 karavīrus
Lielbritānijas policija lūgusi armijas palīdzību izmeklēšanā par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu ar nervus paralizējošo vielu Solsberi, Anglijas dienvidrietumos.
Policija arī paplašinājusi kordonu ap Skripaļa māju Solsberi.
Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita svētdien bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.
Lielbritānijas policija ceturtdien atklāja, ka no nervus paralizējošās vielas, kas tika izmantota uzbrukumā Skripaļam un viņa meitai, cietuši vēl 19 cilvēki, tostarp policists, kurš pirmais ieradās notikuma vietā.
Slimnīca, kurā kritiskā stāvoklī nogādāts bijušais spiegs no Krievijas
Slimnīca, kurā kritiskā stāvoklī nogādāts bijušais spiegs no Krievijas
Policija informēja, ka daudziem no cietušajiem tiek veiktas pārbaudes un sniegts atbalsts.
Fakts, ka no indes cietis arī policists, palielinājis spiedienu uz premjerministri Terēzu Meju atrast un sodīt vainīgos.
Varasiestādēm vēl nav izdevies atrast avotu, no kura Skripaļi tika saindēti, bet politiķi brīdinājuši, ka saskatāms Krievijas rokraksts.
Lielbritānijas pretterorisma policija, kas vada izmeklēšanu, piektdien paziņoja, ka lūgusi armijas palīdzību, lai aizvāktu vairākus transporta līdzekļus un objektus no nozieguma vietas.
Mediji ziņo, ka palīgā var tikt norīkoti vairāk nekā 100 karavīri.
Solsberi policija pie restorāna, kuru slēdza pēc krievu spiega saindēšanās
Aculiecinieks, kurš izsauca ātro palīdzību, grafiski aprakstīja bijušā Krievijas spiega Sergeja Skripaļa saindēšanos. Lielbritānijas policija paziņoja, ka divi cilvēki: 66 ...
Lielbritānijas iekšlietu ministre Embera Rada piektdien, apmeklējot Solsberi, nosodīja uzbrukumu Skripaļam, bet aicināja sabiedrību netraucēt policijai izmeklēšanā un ļaut rūpīgi pārmeklēt teritoriju.
Jautāta par Krievijas iespējamo saistību ar Skripaļa slepkavības mēģinājumu, Meja sacīja, ka gadījumā, "ja būs nepieciešams rīkoties, valdība rīkosies".
Iespējamā atbildes reakcija varētu būt Krievijas diplomātu izraidīšana, Lielbritānijas militārās klātbūtnes palielināšana Austrumeiropā vai kaut kāda veida Pasaules kausa futbolā boikots.
Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons minējis, ka varētu pastiprināt sankcijas pret Krievijas amatpersonām, bet Londonai būtu jāpārliecina starptautiskie partneri par šādu soli.
Maskava ir asi reaģējusi uz apsūdzībām iespējamajā līdzdalībā Skripaļa saindēšanā. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs piektdien nodēvēja to par propagandu.
Domnīcas "Chatham House" analītiķis Matjē Bulege ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka pagaidām ir ļoti grūti pateikt, kurš varēja pastrādāt šo uzbrukumu, un atbildes reakcija var izrādīties daudz sarežģītāka, ja atklāsies, ka atbildīgi iekšējie spēki.
"Ir iespējams, ka tas ir saistīts ar vēlēšanām Krievijā vai arī tā ir daļa no cīņas starp drošības dienestu elitēm," sacīja Bulege.
Policija norobežojusi teritoriju ap soliņu, uz kura Skripaļi tika atrasti, kā arī noslēgusi piekļuvi restorānam un krogam, ko viņi pirms tam apmeklēja.
Policija arī norobežojusi Skripaļa sievas kapavietu un dēla kapa pieminekli. Skripaļa sieva Ludmila nomira 2012.gadā no vēža, bet dēls Aleksandrs aizgāja mūžībā pagājušajā gadā. Viņam esot bijušas smagas aknu darbības problēmas.
Laikraksts "The Times" vēsta, ka policija izmeklē, vai Skripaļa meita, kura pagājušajā nedēļā ieradās Lielbritānijā no Maskavas, nav nejauši ievedusi indi, kas, iespējams, bijusi nomaskēta kā dāvana.