Krievijas Baltijas flotes bruņojumu papildinās ar zenītraķešu kompleksiem "S-400"
foto: REUTERS
"S-400"
Pasaulē

Krievijas Baltijas flotes bruņojumu papildinās ar zenītraķešu kompleksiem "S-400"

LETA

Krievijas Baltijas flotes bruņojums šogad tiks papildināts ar jauniem zenītraķešu kompleksiem "S-400", ceturtdien paziņojis šīs flotes komandieris Aleksandrs Nosatovs.

Krievijas Baltijas flotes bruņojumu papildinās ar ...

"Turpināsies Baltijas flotes materiālās daļas atjaunošana - tās sastāvā tiks iekļauti jauna projekta mazie raķešu kuģi, kompleksi "S-400", modernizētas lidmašīnas "Su-30SM" un helikopteri "Ka-27M"," viņa teikto citē flotes preses dienests.

Krievijas Baltijas flotes galvenās bāzēšanās vietas atrodas Kaļiņingradas apgabala Baltijskā un Ļeņingradas apgabala Kronštatē. Tās sastāvā ietilpst kuģu eskadra, dīzeļzemūdeņu divizions, meklēšanas un glābšanas kuģu un palīgkuģu eskadra, jūras aviācija, krasta artilērija, pretgaisa aizsardzības daļas, kā arī aizmugures tehniskā un speciālā nodrošinājuma daļas. 2016.gadā kļuva zināms, ka Baltijas flotes sastāvā izveidots 11.armijas korpuss.

Janvāra nogalē Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Kaļiņingradas apgabalā izveidota infrastruktūra raķešu kompleksu "Iskander" izvietošanai. Atzīmēts, ka 2018.gadā kompleksus "Iskander-M" saņems 152.gvardes raķešu brigāde Čerņahovskā. Iepriekš šai reģionā jau tika izvietotas Krievijas pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "S-400", kā arī krasta pretkuģu raķešu kompleksi "Bastion" un "Bal", kas Krievijai dod iespēju iznīcināt mērķus gandrīz visā Baltijas jūras akvatorijā.

Februāra sākumā Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite un aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis pavēstīja, ka Krievija Kaļiņingradas apgabalā izvieto raķetes "Iskander", kas spēj nest kodollādiņus, turklāt šoreiz gatavojas dislocēt tās uz pastāvīgu palikšanu.

5.februārī Krievijas Valsts domes aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Šamanovs apliecināja šo informāciju, skaidrojot to kā Maskavas atbildes reakciju uz militāro objektu izvietošanu kaimiņu teritorijās. Vaicāts, vai reģiona valstīm jābaidās no "Iskander" izvietošanas, Valsts domes Aizsardzības komitejas vadītājs atbildējis: "Tām jābaidās no visa, jo izvietotā ārvalstu infrastruktūra automātiski nonāk to mērķu sarakstā, kas iznīcināmi ar pirmajiem triecieniem."

Lietuvas izlūkdienesti atzīst, ka "Iskander" dislocēšana Kaļiņingradas apgabalā ir potenciāli bīstama galvenokārt tādēļ, ka tos var izmantot, lai kavētu NATO sabiedroto darbību reģionā. Savukārt izmantot šīs raķetes mērķu iznīcināšanai Lietuvas teritorijā faktiski nav vajadzības, jo tam pietiktu ar jau esošo potenciālu.

Lietuva iepriekš paudusi bažas, ka zenītraķešu kompleksi "S-400" Kaļiņingradas apgabalā tai var būt īpaši bīstami, jo to izmantošana krīzes laikā ļoti apgrūtinātu NATO operācijas reģionā.