G20 priekšvakarā ļaunprātīgā dedzināšanā Hamburgā iznīcinātas 12 "Porsche" automašīnas
Hamburgas ugunsdzēsēji norādīja, ka ugunsgrēks luksusa sporta automobiļu izplatīšanas centrā izraisīts ļaunprātīgi. 6. jūlija rītā uguns nopostījis 12 "Porsche" mašīnas.
Hamburgā nodedzinātas 12 Porsche automašīnas
Hamburgas ugunsdzēsības dienests no luksusa automašīnu dīlera zvanu pēc palīdzības saņēma 3:53 no rīta. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji ieraudzīja 8 liesmu pārņemtas automašīnas. Ugunsgrēka likvidēšanā piedalījās 40 ugunsdzēsēju, kuri ar putām un respiratoriem mēģināja savaldīt liesmas.
Dienu pirms G20 samita gaidāma Angelas Merkeles tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Brazīlija un Saūda Arābija ir atcēlusi savu dalību.
Kā zināms Hamburgā piektdien sāksies G20 samits, bet pilsēta jau ceturtdien gatavojas vardarbīgiem tā dēvēto antikapitālistu protestiem, kam paši tā rīkotāji devuši nosaukumu "Laipni lūgti ellē".
Jau otrdienas vakarā policija bija spiesta izmantot asaru gāzi un ūdensmetēju, lai likvidētu protestētāju patvaļīgi ierīkoto nometni vienā no Hamburgas parkiem. Sadursmēs pieci cilvēki tika ievainoti, un Vācijas otras lielākās pilsētas varasiestādes bažījas, ka sekos vēl lielākas nekārtības.
Tiek prognozēts, ka Hamburgā kopumā ieradīsies vairāk nekā 100 000 protestētāju, un kārtības uzturēšanā iesaistīti aptuveni 20 000 policistu, kuru rīcībā ir gan bruņumašīnas, gan helikopteri, gan novērošanas bezpilota lidaparāti.
Izveidots arī aizturēto izvietošanas centrs, kurā paredzētas vieta 400 cilvēkiem.
Samita priekšvakarā un tā laikā pieteiktas aptuveni 30 demonstrācijas, kuras rīko gan antiglobālisti, gan vides aizstāvji, gan arodbiedrības, gan reliģiskās organizācijas.
Akcijas "Laipni lūgti ellē" rīkotājs Andreass Blehšmits paziņojis, ka tās moto ir "aicinājums uz cīņu", piebilstot, ka "G20 politika visā pasaulē ir atbildīga par tādiem ellišķīgiem apstākļiem kā bads, karš un klimata katastrofa".
Cilvēki Hamburgā gatavojas G20 un iziet ielās
Hamburgas varasiestādes aizliegušas jebkādas demonstrācijas pilsētas centrā un gar maršrutu, kas savieno lidostu ar samita norises vietu, protesta akcijām ierādot vietu pieostas rajonos Sanktpauli un Altonā, kas atrodas nomaļus no G20 līderu pulcēšanās vietas.
Daļa aktīvistu solījusi izrādīt "pilsonisko nepakļaušanos" un ignorēt šo aizliegumu, jo varasiestādes esot Hamburgu pārvērtušas "cietoksnī", liedzot viņiem konstitucionālās tiesības uz pulcēšanos un demonstrācijām.
Tikmēr pilsēta paziņojusi, ka tā nav gatava riskēt ar valstu līderu, aptuveni 10 000 citu pasākuma delegātu un 5000 mediju pārstāvju drošību.