Melot spējīgam bērnam ir labākas perspektīvas pieaugušo dzīvē
Pasaulē

Melot spējīgam bērnam ir labākas perspektīvas pieaugušo dzīvē

Jauns.lv

Bērni, kuri spēj samelot, var vairāk sasniegt pieaugušo dzīvē nekā viņu vienaudži, kas runā tikai patiesību, secinājuši Kanādas zinātnieki.

Melot spējīgam bērnam ir labākas perspektīvas piea...

­

Bērni, kas jau agrā vecumā spēj samelot, vēlāk var kļūt par spējīgiem baņķieriem
Bērni, kas jau agrā vecumā spēj samelot, vēlāk var kļūt par spējīgiem baņķieriem

Pētnieki izskaidro šo secinājumu ar to, ka apzinātu melu izdomāšanai ir vajadzīga saspringta smadzeņu darbība, kas liecina par agrīnu bērna prāta attīstību.

Analizējot 1200 bērnu un pusaudžu uzvedību vecumā no diviem līdz 17 gadiem, zinātnieki konstatēja, ka tie, kas melot iemācījušies jau no mazotnes, vēlāk sasnieguši būtiskus rezultātus attīstībā.

Zinātnieki pārbaudīja bērna godīgumu, noliekot viņam aiz muguras rotaļlietu, palūdzot neskatīties uz to un izejot no istabas. Atgriežoties zinātnieki pajautāja bērnam, vai viņš apskatījis šo rotaļlietu, un salīdzināja atbildes ar videoierakstu.

No eksperimentā iesaistītajiem divgadīgajiem bērniem tikai piektā daļa spēja samelot. Četru gadu vecumā šādas spējas izrādīja deviņas desmitdaļas bērnu, bet līdz 12 gadu vecumam šādu bērnu īpatsvars vēl vairāk pieauga.

"Vecākiem nav jāuztraucas, ja viņi redz, ka bērni stāsta pasaciņas - viņu bērni nekļūs par patoloģiskiem meļiem," sacīja Toronto Universitātes Bērnu pētījumu institūta direktors Kangs Lī.

"Gandrīz visi bērni melo, un tas liecina, ka viņi sasnieguši jaunu robežu savā attīstībā. Tie, kas visticamāk melo, demonstrē lielu progresu pasaules izzināšanā," uzskata zinātnieks. "Viņi vēlāk pat kļūst par baņķieriem," piebilda Kangs Lī.

Kasjauns.lv/BNS/Foto: Bulls Press

­

Tēmas