Pasaulē

Darbs, nevis nauda liek cilvēkiem justies laimīgiem

Jauns.lv

Lielbritānijā veikts pētījums liecina, ka cilvēku apmierinātībai ar dzīvi daudz svarīgāks ir pats darbs, nevis tas, cik lielu algu par šī darba veikšanu viņi saņem, vēsta britu laikraksts "The Daily Telegraph".

Darbs, nevis nauda liek cilvēkiem justies laimīgie...

Lielbritānijas Statistikas birojs (ONS) aptaujājis vairāk nekā 2000 britu, īstenojot Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona iniciatīvu izmērīt nācijas labklājības līmeni. Kā liecina pētījuma rezultāti, drošība par darbu, veselība un labas attiecības ar ģimenes locekļiem cilvēkiem rūp visvairāk. Tāpat laimīgai dzīvei vecākiem nepieciešama drošības sajūta par savu bērnu nākotni, vispārēja sabiedrības un reliģisko uzskatu brīvība. Aptaujātie arī atzina, ka daudz svarīgāks par lielu algu ir pats darbs.

Kā norāda sabiedrības politikas analītiķe Anastasija de Vāla, nodarbinātība cilvēkiem ir būtiska tāpēc, ka tā viņiem nodrošina identitātes apziņu, naudas faktors ir sekundārs. "Cilvēki sabrūk, ja viņiem nav darba. Ja viņiem nav darba, depresijas iespējamība ir daudz lielāka, un pastāv cieša saistība starp bezdarbu un ģimenes un veselības problēmām," uzsvēra de Vāla.

Kemerons uzsāka programmu, vēloties gūt izsmeļošākus datus par Lielbritānijas labklājības līmeni, nekā to sniedz ekonomikas rādītāji. Pēc viņa vārdiem, valdībai ir liela nozīme cilvēku vispārējās apmierinātības nodrošināšanai un nacionālajam labklājības indeksam vajadzētu palīdzēt politiķiem "būvēt labāku dzīvi".

Kā norādījis ONS labklājības pētījuma projekta vadītājs Pols Olins, pētījumā tiek kombinēti objektīvi dati, tādi kā noziedzības, nodarbinātības līmenis un dzīves ilgums, ar daudz subjektīvākiem datiem par, piemēram, bailēm no noziedzības, apmierinātību ar darbu un veselības stāvokļa pašnovērtējumu, lai iegūtu "daudz pilnīgāku ainu par nacionālo labklājību".