Radioaktīvās daļiņas sasniegušas Dienvidkoreju, Ķīnu un ASV
Pasaulē

Radioaktīvās daļiņas sasniegušas Dienvidkoreju, Ķīnu un ASV

Jauns.lv

Radioaktīvās daļiņas no avarējušās Fukušimas atomelektrostacijas sasniegušas Dienvidkoreju, Ķīnu un ASV. Taču eksperti mierina, ka cilvēku veselībai briesmas nedraud, vēsta ziņu aģentūra "Yonhap".

Radioaktīvās daļiņas sasniegušas Dienvidkoreju, Ķī...

Tvaiku mākonis virs bojātā kodolreaktora Fukusimas atomelektrostacijā

Japānas „Černobiļa”

Korejas Kodoldrošības institūts Seulas gaisā konstatējis radioaktīvā joda klātbūtni, taču šīs vielas koncentrācija ir niecīga un pašreiz nepastāv risks nedz sabiedrības veselībai, nedz videi.

Visticamāk, radioaktīvā joda daļiņas Seulā nonākušas no Japānas, kur pēc 11.marta postošās zemestrīces un tai sekojošā cunami avarēja Fukušimas atomelektrostacija un no tās atmosfērā nonāca radioaktīvas vielas.

Okeānā pie spēkstacijas radioaktīvā joda daudzums dažubrīd pat 1850 reizes pārsniedzis pieļaujamo normu, taču pagaidām vēl nav skaidri zināms, kā piesārņojums izplatījies tālāk Klusajā okeānā.

Radioaktīvā joda daļiņas atklātas arī Ķīnas dienvidaustrumos.

Kā skaidro Vides aizsardzības ministrija, meteoroloģiskās stacijas valsts piekrastes reģionos no Šanhajas austrumos līdz Guansji dienvidos pirmdien gaisā fiksējušas nelielu radioaktīvā joda koncentrāciju.

Tomēr varasiestādes norāda, ka nav pamata uztraukumam, jo cilvēku veselībai briesmas nedraud.

Japānas kodolkrīzes dēļ Ķīnā ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc sāls, jo izplatījušās baumas, ka jods, kas pievienots vārāmajam sālim, varētu pasargāt no radiācijas radītajām veselības problēmām.

Ķīna ir aizliegusi noteiktu pārtikas produktu importu no Japānas un pastiprinājusi ieviesto produktu kontroli.

Tikmēr ASV ziemeļaustrumos lietusūdenī konstatēta radioaktīvo vielu klātbūtne, taču arī tur sabiedrības veselībai briesmas nedraud.

Radioaktivitāte lietusūdenī atklāta Ohaio, Masačūsetsā un Pensilvānijā.


Kasjauns.lv/LETA/Foto: LETA/AFP