Ziņas par ielu tirgotāja nāvi Ķīnā izsauc masu protestus
Reaģējot uz ziņām, ka drošības spēki līdz nāvei piekāvuši kādu nespējīgu ielu tirgotāju, Aņšuņā, kas atrodas Guidžou privincē Ķīnas dienvidrietumos, otrdien ielās izgāja simtiem cilvēku, vēsta valdības iestādes un mediji.
Vietējās valdības sniegtās ziņas liecina, ka pūlis Aņšuņas ielās sapulcējās otrdienas pēcpusdienā pēc ielu tirgotāja nāves.
Atsaucoties uz policijas pārstāvja teikto, ziņu aģentūra "Siņhua" trešdien vēsta, ka vienkājainais ielu tirgotājs iesaistījies strīdā ar pašvaldības policiju, kas regulē ielu tirdzniecību, un vietējo iedzīvotāju publiskotie komentāri liecina, ka kārtības sargi - divi vīrieši un viena sieviete - piekāvuši nabaga vīru līdz nāvei.
Kādas Honkongā bāzētas kabeļtelevīzijas pārraidītie attēli liecina, ka Aņšuņā sākušās policijas un protestētāju sadursmes. Kadros redzamas apgāztas automašīnas un ievainoti protestētāji.
Televīzija ziņo, ka pūļa izkliedēšanai policija izmantojusi ūdens lielgabalus un bijis dzirdams arī šāvienu troksnis, ko, visticamāk, radījusi asaru gāzes izšaušana.
Pašvaldības policijai Ķīnā ir slikta reputācija, jo tiek uzskatīts, ka tā lieto brutālu spēku pret civiliedzīvotājiem, jo sevišķi nelegālajiem ielu tirgotājiem.
Jau ziņots, ka pagājušajā mēnesī plaši nemieri sākās Guandunas provincē, jo izplatījās baumas, ka pašvaldības policija līdz nāvei piekāvusi kādu ielu tirgotāju un brutāli izturējusies pret viņa mātes cerībās esošo sievu.
Nemieru savaldīšanai varasiestādes iesaistīja simtiem policistu un bruņutehniku. Vismaz 25 cilvēki tika apcietināti.
Ķīnā ik gadu notiek tūkstošiem protestu un citu sabiedrisko nekārtību, ko bieži izraisa sabiedrībā valdošās dusmas par amatpersonu korupciju, valdības pāridarījumiem un nelikumīgo zemju konfiscēšanu valsts attīstības vārdā.
Jau ziņots, ka pēdējā laikā sabiedrības uzmanības lokā nonākuši vairāki šādi incidenti.
Jūnijā, kad strīdā par algas jautājumu tika sadurts kāds rūpnīcas strādnieks, simtiem cilvēku iesaistījās sadursmēs ar policijas spēkiem Guandunas provincē, bet maijā Ķīnas ziemeļus satricināja etnisko mongoļu protesti.