Pasaulē

Briti sākuši testamentā rakstīt savu interneta resursu paroles

Jauns.lv

Lielbritānijas iedzīvotāji savos testamentos līdzās mantai un naudai sākuši ierakstīt arī savu interneta resursu paroles, lai saviem pēctečiem atstātu vērtīgas digitālas "mantas", liecina britu Londonas universitātes pētniecības centra "Goldsmiths University Creative and Social Technology Centre" veiktais pētījums.

Briti sākuši testamentā rakstīt savu interneta res...

Kā raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls "The Register", 11% aptaujāto ierakstījuši, ka plāno savā testamentā ierakstīt arī digitālas "vērtslietas". Par tādām uzskata mākoņdatošanas resursos uzkrātu mūziku, fotogrāfijas, video un citas lietas, kam var būt gan komerciāla, gan ģimenes un piemiņas vērtība, raksta "The Register".

Pētījums atklājis, ka 53% respondentiem interneta glabātuvēs ir "dārgumi", 25% sacīja, ka internetā glabājot "īpašas nozīmes fotogrāfijas", un 10% atzina, ka šādi glabājot sev svarīgus videoierakstus vai e-pastus no tuviniekiem, kuriem ir liela piemiņas vērtība.

Universitātes pētniecības centrs aptauju veicis, savā mājaslapā aicinot cilvēkus piedalīties pētījumā par mākoņdatošanas izmantošanu, kurā iekļauti arī jautājumi par digitālu vērtību nodošanu no paaudzes paaudzei. Tas nozīmē, ka aptaujas mērķauditorija bija cilvēki, kurus jau padziļināti interesējuši interneta lietošanas un mākoņdatošanas jautājumi.

"The Register" norāda, ka "digitālu mantu" iekļaušana testamentā palīdz strādāt testamenta izpildītājam, kuram var nākties maksāt par aizgājēja interneta abonēšanu un digitālu failu glabāšanu. Arī Latvijā parasti nozīmē testamenta izpildītāju.

Dažādu fizisku ģimenes piemiņas priekšmetu, fotogrāfiju, dienasgrāmatu saglabāšanu un nodošanu mantiniekiem jau agrākos laikos mēdza ierakstīt testamentos, un par to rūpējās izpildītājs likuma paredzētajā kārtībā.

LETA Nozare.lv