Britu premjers iesaka vairāk uzņemt meinstrīma kino
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, pirms apmeklēt slaveno Painvudas studiju, kur top arī filmas par superaģentu Džeimsu Bondu, trešdien mudināja britu kinematogrāfistus vairāk koncentrēties uz plašai skatītāju auditorijai interesanta kino radīšanu.
Sagaidāms, ka valdības rekomendācijās nākamajā nedēļā tiks ieteikts valsts līdzekļus novirzīt filmām, kas ir potenciāli komerciāli veiksmīgas, ne tikai mākslinieciski interesantiem darbiem, turklāt rekomendācijās Britu filmu institūts (BFI) tiks aicināts izstrādāt kino eksporta stratēģiju.
Kino industrijas pašreizējais ieguldījums Lielbritānijas tautsaimniecībā ir 4,1 miljards sterliņu mārciņu (3,5 miljardi latu), ko ir sekmējuši arī Harija Potera cikla filmu un Oskara balvu ieguvušās lentes "Karaļa runa" panākumi.
Tomēr, pirms apmeklēt Painvudas studiju, kur uzņemta arī biogrāfiskā kinolente par Mārgaretu Tečeri "Dzelzs lēdija" un jaunākā filma par Šerloku Holmsu, Kemerons sacīja, ka Lielbritānijai ir jāmērķē "vēl augstāk, balstoties pēdējo gadu neticamajos panākumos".
"Mūsu loma un BFI loma ir atbalstīt sektoru, lai tas kļūst vēl dinamiskāks un rosīgāks, palīdzēt Apvienotās Karalistes producentiem radīt komerciāli veiksmīgas filmas, kas kvalitātes un ietekmes ziņā konkurē ar starptautisko produkciju," sacīja premjers.
Savukārt pieredzējušais britu kinorežisors Kens Loučs norādīja, ka izraudzīties komerciāli veiksmīgus projektus nemaz nav tik vienkārši.
"Ja visi zinātu, kas būs sekmīgs vēl pirms tā tapšanas, nebūtu problēmu," raidorganizācijai BBC sacīja Loučs.
"Vajag finansēt daudz dažādu, atšķirīgu projektu, un tad daži būs sekmīgi, daži būs oriģināli, daži būs radoši, un jums būs ļoti spilgta industrija," norādīja režisors.
Cita Lielbritānijas problēma ir tā, ka kinonomā dominē daudzzāļu kinoteātru tīkli, kas neatkarīgā kino vietā dod priekšroku ASV lielbudžeta filmām.
"Ja nav iespējams redzēt lielu filmu dažādību, tad arī nav spilgtas kino industrijas, un piedāvājums kļūst ļoti šaurs," sacīja Loučs.