Atklājušies jauni fakti par princeses Diānas nāvi. FOTO
Izmeklēšana Diānas nāves lietā jau sen slēgta, taču parādās arvien jaunas spekulācijas par britu specdienestu ieinteresētību tautā mīļotās princeses likvidēšanā.
Pasaulē

Atklājušies jauni fakti par princeses Diānas nāvi. FOTO

Jauns.lv

1997.gadā princese Diāna traģiski gāja bojā autokatastrofā Parīzē. Auto, kurā atradās arī viņas mīļotais Dodi Al Fajeds, 200km/h ātrumā ietriecās tunelī. Lieta jau sen slēgta, taču parādījušās atkal jaunas spekulācijas par notikušo.

Atklājušies jauni fakti par princeses Diānas nāvi....

Kopumā mašīnā bija 4 cilvēki: Diāna, viņas mīļotais, viņas miesassargs Džons un šoferis. Britu tiesa konstatēja, ka mašīnas šofera – Pola Anrī – asinīs konstatētais alkohola daudzums trīs reizes pārsniedzis normu. Neviens no trim mašīnā esošajiem cilvēkiem neesot bijis piesprādzējies. Kā vainīgos traģēdijā atzina uzmācīgo paparaci fotogrāfus, kuri vajājuši turīgo Al Fajedu un viņa mīļoto Diānu. Bēgot no fotogrāfiem, auto ietriecies tuneļa sienā. Starp citu, konstatēts, ka Diāna tolaik bija stāvoklī.

Atzīstot par vainīgiem paparaci, lietu slēdza. Specdienesta vēsturnieks Boriss Gromovs rūpīgi iepazinies ar skotlendjarda slēdzieniem un secināja, ka izmeklētāji nav pievērsuši vērību vairākiem dīvainiem faktiem-pierādījumiem.

Piemēram, milzīgā alkohola koncentrācija šofera ķermenī esot noteikta daudzas stundas pēc tam, kad viņš jau gulējis morgā. Asinīm sarecot, iespējams straujš alkohola līmeņa rādījuma kāpums. Un dīvainākais – britu policija ignorējusi videonovērošanas kameru fiksēto: īsi pirms brauciena kompānija bijusi viesnīcā, un viesnīcas kameras šoferi Polu Anrī fiksējušas absolūti skaidrā esam. Viņš pārvietojies pa vestibilu bez redzamām reibuma pazīmēm, kur nu vēl tik liela reibuma, kādu uzrādīja promiles.

Kameras uzrāda, ka, izejot no „Ritz” viesnīcas, iesēžas auto pie stūres. Pols Anrī nebija pastāvīgais princeses šoferis, viņš bija viesnīcas darbinieks, labs Diānas paziņa. Kāpēc princese tieši todien atteicās no sava šofera pakalpojumiem, lai izmantotu Anrī pakalpojumus, ja reiz viņš esot bijis tik piedzēries? Un kāpēc miljonārs Dodi Al Fajeds neizsauca savu personīgo šoferi?

Tiesā arīdzan parādījās pāris fotoattēli, kas uzņemti vien dažas sekundes pirms traģiskās avārijas. Tajās šoferis Anrī izskatās tāds kā stipri sabiedēts, sejas grimase tāda, it kā viņš kliegtu. Miesassargs lūkojas ārā pa stiklu. Attēli ir augstas kvalitātes. Kas un kā tās varētu būt uzņēmis pie 200km/h ātruma?

Profesionāls fotogrāfs Jurijs Feklistovs skaidro, kā šādi attēli varētu būt iegūti. „Tie ir veikti līdzbraucot. Blakus, uz motocikla. Viens stūrējis, otrs aizmugurē sēžot fotografējis.”

Ko tik šausmīgu ieraudzījis šoferis pāris sekunžu pirms nāves? Kāpēc miesassargam redzams „sarkano acu” efekts, ja reiz fotografēts ar profesionālo kameru? Un kāpēc videonovērošanas ierīces tunelī tieši avārijas laikā bija atslēgtas? Viens no aculieciniekiem tiesā, Fransuā Levisters, sacīja, ka burtiski sekundes simtdaļas pirms trieciena auto tika apžilbināts. Gaismas spēks bijis tik jaudīgs, ka gluži viegli zaudēt kontroli pār mašīnu.

Boriss Gromovs skaidro, ka katras nopietnas valsts izlūkdienestā ir slepena nodaļa, kuras plāni, (ne)darbi netiek afišēti nekādā veidā, viņu rīcība esot maksimāli noslepenota.  Šādu cilvēku galvenais uzdevums ir likvidēt režīmam nelojālus cilvēkus. Autoavārija ir viens no izplatītākajiem politisko slepkavību veidiem – speciāla mobila lāzera ierīce raida jaudīgu staru, kas apžilbina un uz brīdi padara aklu mašīnas vadītāju.

Tieši šāda veida atbrīvošanās no nevēlamas personas notikusi ar visu mīlēto Diānu, uzskata eksperti. Gromovs uzskata, ka „britu specdienesti stingri pieturas pie šīs metodes. Nav pirmā reize, kad šādi tiek neitralizēti cilvēki. Vairāki liecinieki sacīja, ka redzēja uzzibam stipru gaismu, taču policija neuzskatīja šīs liecības par vērā ņemamām. Un tieši tas netieši apliecina ieinteresētību. Tā bija tīša slepkavība”.

Atklājās arīdzan, ka šoferis Pols Anrī bijis izlūkošanas dienesta informators. Viņš informēja dienestu par katru princeses soli.

Versijas un spekulācijas par to, kāpēc bija jānovāc karaļnama daiļākā un iemīļotākā persona, ir daudz un dažādas, un rodas arvien vēl. Pastāv viedoklis, ka visas pasaules narkobizness ir sadalīts, un savu daļu no tā kontrolē arī britu karaļnams. Princese it kā esot uzsākusi cīņu pret šo amorālo naudas ieguves veidu, un tāpēc likvidējama. Jaunākā sazvērestības teorija ir tāda, ka princeses nāve tika lemta tādēļ, ka viņa gaidīja bērnu no miljardiera Al Fajeda, taču šis vīrs ir arābs, un karaļnamā nedrīkstēja iepludināt arābu asinis.


Princese Diāna (1961-1997)

Princeses Diānas liktenīgais brauciens

Kasjauns.lv, Foto: Bulss Press