Atklājums: čurāšana baseinā nav kaitīga veselībai
Peldbaseins satur vairāk nekā divus miljonus litru ūdens, bet vienā urinēšanas reizē cilvēks izvada aptuveni 0,2 litrus. Lai kaut cik ietekmētu peldbaseina ūdens sastāvu, būtu vajadzīga ļoti nopietna urinēšana.
Pasaulē

Atklājums: čurāšana baseinā nav kaitīga veselībai

Jauns.lv

Britu zinātnieki apliecinājuši peldētāja Maikla Felpsa izteikumus, ka čurāšana baseinā nav nekas kaitīgs. Felpss izraisīja satraukumu Londonas Olimpisko spēļu laikā, atklājot, ka daudzi peldētāji atvieglojas baseinā, īpaši garu treniņu laikā.

Atklājums: čurāšana baseinā nav kaitīga veselībai...

Vienlaikus peldētājs uzsvēra, ka tas nav nekas kaitīgs, jo peldbaseina ūdenī esošais hlors nogalina visus mikroorganismus.

Britu zinātniskās labdarības organizācija "Sense About Science" (SAS) savā ikgadējā ziņojumā par publiski izskanējušiem zinātniskajiem apgalvojumiem apliecinājusi, ka Felpsam zināmā mērā ir taisnība - čurāšana baseinā nerada riskus veselībai.

"Patiesībā, Maikl, urīns pēc savas būtības ir sterils, līdz ar to nav īsti, ko nogalināt. Urīns satur tikai sāļus un ūdeni ar mērenu daudzumu olbaltumvielu un epitēlija šūnu daļām," skaidroja organizācijas bioķīmiķis Stjuarts Džounss.

Savukārt ūdenim pievienotais hlors vienkārši neļauj baktērijām vairoties peldbaseinā.

"Līdz ar to pamatā tev ir taisnība, čurāšana baseinā, pat ja visi peldētāji to dara vienlaicīgi, ļoti maz ietekmē baseina ūdens sastāvu," sacīja Džounss.

"Olimpiskā izmēra peldbaseins satur vairāk nekā divus miljonus litru ūdens, bet vienā urinēšanas reizē cilvēks izvada aptuveni 0,2 litrus. Lai kaut cik ietekmētu peldbaseina ūdens sastāvu, būtu vajadzīga ļoti nopietna urinēšana," skaidroja zinātnieks.

LETA, Foto: shutterstock