Turpina padziļināties Slovēnijas politiskā krīze
Slovēnijas politiskā krīze otrdien vēl vairāk saasinājās, jo premjerministra Janeza Janšas nestabilo koalīciju pametusi vēl viena partija.
Pēc tam, kad koalīciju pametusi Slovēnijas Pensionāru demokrātiskā partija (DESUS), valdība parlamentā kontrolē vairs tikai 36 no 90 deputātu vietām, bet no 22.februāra Janšas kabinetam darbs būs jāturpina bez ārlietu un veselības ministriem.
Jau pagājušajā mēnesī no koalīcijas aizgāja "Pilsoniskais saraksts" (DL), un Tautas partija (SLS) draudējusi rīkoties tāpat.
Visas trīs partijas pieprasījušas Janšas demisiju, reaģējot uz korupcijas apkarošanas dienesta paziņojumu par nepilnībām premjera ienākumu deklarācijā.
Janša, kuram jau izvirzītas apsūdzības saistībā ar kādu Aizsardzības ministrijas iepirkumu, jaunās apsūdzības noraidījis un paziņojis, ka amatu negrasās atstāt.
Savukārt DESUS līderis Karls Erjavecs paziņojis, ka sāks konsultācijas ar citām partijām, lai meklētu Janšas pēcteci, ja premjers neizturēs iespējamo uzticības balsojumu.
"Ja piemērots kandidāts tuvākajā laikā netiks atrasts, mēs tuvosimies pirmstermiņa vēlēšanām," norādījis Erjavecs.
Atbalsta trūkums parlamentā Janšam apgrūtina to taupības pasākumu un strukturālo reformu īstenošanu, kas nepieciešamas valsts tautsaimniecības iziešanai no lejupslīdes fāzes.
Tikmēr Slovēnijas banku problēmas, kuras izraisījuši milzīgie "sliktie parādi", liek arvien skaļāk izskanēt runām par iespējamo Ļubļanas vēršanos pēc starptautiskās finansiālās palīdzības.
LETA