Izdevumu samazināšana radīs slogu ASV ekonomikas atlabšanai
Federālo rezervju sistēmas (FRS) vadītājs Bens Bernanke paziņoja, ka automātiskā budžeta izdevumu samazināšana, kas stājas spēkā 1.martā, radīs ievērojamu papildu slogu ASV ekonomikas atlabšanai.
Pasaulē

Izdevumu samazināšana radīs slogu ASV ekonomikas atlabšanai

Jauns.lv

Automātiskā budžeta izdevumu samazināšana, kas stājas spēkā 1.martā, radīs ievērojamu papildu slogu ASV ekonomikas atlabšanai, otrdien paziņoja ASV Federālo rezervju sistēmas (FRS) vadītājs Bens Bernanke.

Izdevumu samazināšana radīs slogu ASV ekonomikas a...

FRS vadītājs pauda viedokli, ka Kongresam un ASV valdībai vajadzētu apsvērt automātisko izdevumu samazināšanas aizvietošanu ar pasākumu kopumu, kas paredz pakāpeniskāku budžeta deficīta samazināšanu.

Bernanke atsaucās uz Kongresa Budžeta biroja datiem, kas liecina, ka izdevumu samazināšana, kas tiks īstenota nākamo septiņu mēnešu laikā, ja netiks panākta vienošanās par mērenāku pasākumu īstenošanu, samazinās potenciālo ASV ekonomisko izaugsmi par 0,6%.

"Ņemot vērā joprojām mēreno ekonomiskās izaugsmes tempu, papildu vidējā termiņa [izmaksu samazinājuma] slogs uz [ekonomikas] atlabšanu ir ievērojams," paziņoja Bernanke.

"Neskaitot nelabvēlīgo ietekmi uz darba vietām un ienākumiem, lēnāka [ekonomikas] atgūšanās novedīs pie lēnāka reālā deficīta samazināšanās," viņš piebilda.

FRS vadītājs arī paziņoja, ka gada sākumā ASV ekonomika atkal palielinās pēc pagājušā gada pēdējā ceturksnī reģistrētā krituma 0,1% apmērā.

"Pieejamā informācija liecina, ka ekonomiskā izaugsme šogad atkal ir pieņēmusies spēkā," norādīja Bernanke, piebilstot, ka ekonomika palielinās mērenā un nevienmērīgā tempā.

Tajā pat laikā Bernanke pauda viedokli, ka ASV ekonomikai joprojām nepieciešams FRS atbalsts, tādējādi nepieciešams turpināt kvantitatīvās stimulēšanas programmas īstenošanu.

FRS beztermiņa obligāciju pirkšanas programmas apjoms šobrīd veido 85 miljardus dolāru mēnesī.

Bernanke uzsvēra, ka kvantitatīvās stimulēšanas programma, kuras mērķis ir saglabāt procentu likmes zemā līmenī un iedrošināt investīcijas, joprojām ir nepieciešama.

Programmas riski - inflācijas pieaugums un riskantas uzvedības atgriešanās finanšu nozarē - tiek cieši uzraudzīti un tie vēl neesot sasnieguši tādu apmēru, lai lemtu par stimulēšanas programmas pārtraukšanu.

LETA/Foto: AFP/LETA

Tēmas