Bangladešā sabrukušās ēkas upuru skaits pārsniedzis 600
Bangladešā sabrukušās ēkas upuru skaits pārsniedzis 600, glābējiem turpinot atrakt apģērbu šūšanas kompleksa drupas.
Bangladešas armijas pārstāvis, kas koordinē glābšanas darbus, pavēstīja, ka svētdien drupās atrastas vismaz 40 cilvēku mirstīgās atliekas, līdz ar to traģēdijas upuru skaits sasniedz 610.
Kā jau ziņots, Bangladešā pagājušā mēnesī sabrukusī daudzstāvu ēka būvēta kā tirdzniecības centrs un biroju ēka, nevis rūpnīca, paziņoja mājas arhitekts Masuds Reza.
Traģiskajā negadījumā Reza vainoja ēkas īpašnieku nolaidību un būvniecības noteikumu pārkāpšanu.
Reza skaidroja, ka ēkas oriģinālais dizains paredzēja sešu stāvu būvi, taču ēka uzbūvēta deviņus stāvus augsta, turklāt tās konstrukcija nebija paredzēta lielu smagumu, kā ģeneratoru, nešanai.
“Kad mēs izstrādājām ēkas dizainu, īpašnieks un projekta attīstītājs mums neteica, ka telpas tiks izmantotas ražotnei. Ja viņi mums būtu to teikuši, struktūra un dizains būtu savādāks un izturīgāks,” sacīja arhitekts.
“Mēs izstrādājām dizainu sešu stāvu ēkai ar puspagrabu, pirmajos trīs stāvos bija paredzēti veikali, bet pārējos stāvos biroji. Nebija paredzēts ēku palielināt līdz deviņiem vai desmit stāviem,” viņš norādīja.
Sabrukušajā ēkā bija ierīkotas piecu dažādu apģērbu ražotāju šūšanas cehi. Negadījuma brīdī ēkā strādāja aptuveni 3000 strādnieku.
Izmeklētāji atklājuši, ka ēkas augšējā stāvā atradās vismaz četri lieli elektrības ģeneratori, kuru vibrācija kombinācijā ar šujmašīnu radīto vibrāciju izraisīja ēkas sabrukšanu.
LETA