Pasaulē

Imigranti Lielbritānijas kasē iemaksājuši par 25 miljardiem vairāk, nekā saņēmuši pabalstos

Jauns.lv

Imigranti Lielbritānijas valsts kasē pēdējo desmit gadu laikā iemaksājuši par 25 miljardiem mārciņu (17,57 miljardiem latu) vairāk, nekā viņi saņēmuši pabalstos, secināts pirmdien publicētajā pētījumā.

Imigranti Lielbritānijas kasē iemaksājuši par 25 m...

Londonas universitātes koledžas veiktais pētījums liecina, ka ārvalstnieki, jo īpaši eiropieši, laika posmā no 2001. līdz 2011.gadam veikuši "pastāvīgi pozitīvu un ievērojami spēcīgu" ieguldījumu Lielbritānijas valsts kasē.

Savukārt paši briti šajā periodā no valsts kases saņēmuši par 624 miljardiem mārciņu vairāk, nekā viņi iemaksājuši.

Pētījumā noskaidrots, ka imigranti, kas Lielbritānijā ieradušies salīdzinoši nesen, mazāk pieprasa pabalstus un retāk dzīvo sociālajās mītnēs.

Viens no pētījuma autoriem profesors Kristians Dastmens norāda, ka tādējādi tiek pielikts punkts apgalvojumiem, ka eiropiešu imigranti Lielbritānijā ierodas kā tā dēvētie pabalstu tūristi. Šo tēmu īpaši iecienījuši labēji noskaņotie britu laikraksti.

"Gluži pretēji daudzām citām Eiropas valstīm, Lielbritānija piesaista augsti izglītotus un prasmīgus imigrantus no EEZ, kā arī no valstīm ārpus" šīs zonas, skaidroja profesors, norādot uz Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ), kurā līdzās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina.

Imigranti no EEZ dalībvalstīm desmit gadu laikā nodokļos samaksājuši par trešdaļu vairāk, nekā saņēmuši pabalstos, savukārt iebraucēji no valstīm ārpus EEZ Lielbritānijas valsts kasē iemaksājuši par 2% vairāk, nekā saņēmuši, noskaidrots pētījumā.

Savukārt imigranti, kuru izcelsmes valsts nav Eiropā, laika posmā no 1995. līdz 2011.gadam pabalstos saņēmuši vairāk, nekā nomaksājuši nodokļos. Tas galvenokārt skaidrojams ar to, ka šiem imigrantiem ir vairāk bērnu nekā vidēji britu ģimenēs.

Turklāt, kā noskaidrots pētījumā, imigranti, kas pēdējo desmit gadu laikā Lielbritānijā ieradušies no EEZ valstīm, vidēji bijuši augstāk izglītoti nekā briti un teju trešdaļai šo iebraucēju bijusi augstākā izglītība. Britu vidū augstākā izglītība ir piektajai daļai.

Pret imigrāciju noskaņotās organizācijas "Migrationwatch UK" pārstāvis Endrū Grīns pieļauj, ka ES pilsoņi patiesi Lielbritānijas budžetā iemaksā lielāku summu, nekā no tā saņem, taču pauž pārliecību, ka tas skaidrojams ar to, ka viņu vidū ir augsti kvalificēti darbinieki, tostarp "vācu inženieri un franču modes mākslinieki".

Tikmēr otrdien publicētajā Lielbritānijas Nacionālā ekonomikas un sociālo pētījumu institūta pētījumā secināts, ka britu uzņēmumi ārvalstniekus pieņem darbā, jo tie ir augstāk kvalificēti un strādā ilgākas darba stundas.

LETA, AFP