Vai, kļūmīte! Sīrijas nemiernieki atvainojas, ka nocirtuši galvu nepareizajam cilvēkam
Ar "Al Qaeda" saistīts Sīrijas nemiernieku grupējums atvainojies par galvas nociršanu nepareizajam cilvēkam. Grupējums lūdz "izrādīt izpratni un piedošanu" saistībā ar kļūmīgi izpildīto nāvessodu, viņiem ir kauns.
Iepriekš tīmeklī bija ievietots video, kurā redzams, kā grupējuma "Islāma valsts Irākā un Levantē" (ISIS) kaujinieki Alepo pūlim izrāda kādam cilvēkam nocirstu galvu un triumfējoši stāsta par nāvessoda izpildi. Atbilstoši kaujinieku teiktajam, ar nāvi sodītais cilvēks esot bijis kāda šiītu militārā grupējuma karotājs, kas cīnījies prezidenta Bašara al Asada pusē.
Taču vairāki cilvēki ar nāvi sodītajā vīrietī atpazinuši sunnītu islāmistu grupējuma "Ahrar al-Sham" kaujinieku. Grupējums bieži cīnās kopā ar ISIS, tomēr tas nav pieņēmis "Al Qaeda" ideoloģiju.
Pēc izmeklēšanas veikšanas ISIS preses pārstāvis atzina, ka nāvessods, nocērtot galvu, izpildīts "Ahrar al-Sham" komandierim Muhamedam Faresam, kurš pirms dažām dienām esot pazudis bez vēsts.
ISIS kaujinieki esot pārpratuši Faresa izteikumus par islāma šiītu atzara dibinātājiem imamiem Ali un Huseinu, skaidro Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory of Human Rights".
Faress esot ievainots un, domādams, ka viņš ir nonācis šiītu kaujinieku gūstā, prasījis, lai viņu nogalina, to savukārt pārpratuši ISIS kaujinieki, kas viņu veduši uz slimnīcu, skaidroja ISIS preses pārstāvis Omars al Kahtani.
Kļūmīgā nāvessoda izpildīšana ir jauna liecība haosam, kas valda Sīrijas nemiernieku rindās, it īpaši kopš vasaras, kad jūtami pieaugusi ISIS vara.
ISIS joprojām kontrolē plašus apvidus Sīrijas ziemeļos, neraugoties uz to, ka vairāki islāmistu grupējumi izveidojuši alianses bez tā līdzdalības.
Izmantojot šķelšanos nemiernieku rindās, Asada karaspēkam izdevies gūt panākumus Alepo dienvidaustrumos.
Teju puse Sīrijas nemiernieku, kas cīnās pret prezidenta Asara režīma spēkiem, ir džihādisti un radikālo islāmistu grupējumu biedri, teikts Lielbritānijas aizsardzības un izlūkošanas jautājumu ekspertu organizācijas "IHS Jane's" jaunākajā pētījumā.
LETA, Foto: AFP/LETA