Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
23 komentāri
Sakārtot:
Red Zambala
3. augustā 11:49
Jā, es arī mīlu sniegt garīgu uzmundrinājumu internetā! Tad jau būsim kolēģi!
Red Zambala
3. augustā 12:07
Reliģija - izsenis bijusi nabago ļaužu glābiņš - grūtajā cīņā pret pastāvošo varu; Cilvēkiem vienmēr bijusi izvēle - iet kopsolī ar Pastāvošo Varu - Apspiedejiem visbiežak - vai Kopa ar Reliģiju pret Apspiedejiem.... Ja Reliģija sāk palikt par Varas Kalponi - tad Reliģija vairs nepilda savus socialos pienakumus.....
Red Zambala
3. augustā 12:15
Reliģija - tas ir Garīgs un Sociāls spēks - mainīt samaitato pasauli! Izveidot labaku pasauli! Pāraudzināt samaitatos! Sasniegt Paradīzi - gan uz Zemes, gan Debesīs!
Aivars Punka
3. augustā 12:55
Nedomāju, ka tas ir liels zaudējums kristiešu kopienai. Baznīcai ir jābūt konservatīvai. Nav pieļaujama Dieva vārda rediģēšana par labu laicīgām (ne) vērtībām! Metodes protams var mainīties, bet saturam ir jābūt kā pirms 2000 gadiem.
Antons Resnis
3. augustā 13:17
Aivar Punga, mēģini pastudēt vēsturi, citādi tā arī nesapratīsi, ka pirms 2000 gadiem no kristietības nebija nekā.
Antons Resnis
3. augustā 13:18
Atvainojiet, Punka.
Tamis Jamis
3. augustā 13:22
Diemžēl šie mācītāji nesludināja Kristus evanģēliju, bet sagrozīja cilvekiem pratus ar maldu mācību! Draudze ludziet Dievu lai tas atsuta jums macitaju kas sludinās patiesu Dieva vārdu, kas liks Jums nožēlot grēkus un pieņet Jēzu Kristu par savu glābēju!
Laura Tanne
3. augustā 13:37
Draudzei tas tiešām ir liels zaudējums! Kā jav minēju, abi mācītāji savu darbu veica lieliski. Viņi palīdzēja mums, uzklausīja mūs un lika saprast. Žēl, ka pamet mūs, bet kā Kaspars Simanovičs teica, dzīve turpinās. Redzēsim, kas notiks tālāk ar mūsu draudzi...Paldies abiem mācītājiem par visu. Daži ir šokā jā, bet tie ir viņu pašu lēmumi un mēs tur nevaram neko mainīt. Tikai respektēt gan Induli, gan Kasparu!!!
Laura Tanne
3. augustā 13:39
Jā, mūsu baznīcai tas ir liels zaudējums! Bet mūsu mācītāji Kaspars un Indulis, savus darbus veica lieliski. Viņi palīdzēja mums, uzklausīja mūs un atbalstīja. Par to paldies! Žēl, ka viņi aiziet, bet tomēr tie ir viņu pašu lēmumi un tur mēs nevaram neko mainīt, tikai respektēt viņus!!
12metode
3. augustā 14:39
Atļaušos pebilst, ka rakstā ir neprecizitāte - tur teikts, ka Indulis Paičs turpinās teoloģijas studijas, patiesībā viņš turpinās psiholoģijas doktorantūras studijas Stradiņa universitātē. Tas ka LELB dreifē prom no luteriskās mācības nav nekāds jaunums - ar bīskapu siltu atbalstu (nepieminēsim Alpi - pseidobīskapu) LELB tiek ievazātas pravoslāvu un katoļu mācības, kas ir pretrunā luterisma uzstādījumiem. Daļa macītāju, kaut gan ir beiguši Lutera akadēmiju nesaprot, kādi ir luterisma pamati un prakse. Un notiekošais, pirmkārt, ir uz bīskapu sirdsapziņas, jo bīskapa uzdevums ir sekot mācības jautājumiem. Kas notiek tad, kad bīskapi paši izskalo LELB garīgos pamatus? Žēl noskatīties kā līdz nāvei ieceltais arhivanags ļauj izšķīst luterisma mācībai.
Inga Černika-Zariņa
3. augustā 17:15
Cīņa pret sistēmu prasa daudz spēka un izturības. Ar laiku pat stiprie pagurst un pamet cīņas lauku. Priekš kam bendēt savu veselību, ja var nopelnīt daudz labāk un bez lieka stresa. Paičs ies stradāt Integrālajā institūtā, gan jau Simanovičs arī sev vietu atradīs. Un LELB varēs pūt tālāk savās viduslaiku dogmās un personīgo ambīciju intrigās. Progresīvi domājoši kadri viņu valodā ir "ķeceri" un "maldu mācību sludinātāji".
Red Zambala
3. augustā 18:20
Pilnībā atbalstu Vanaga kursu, pret visiem Liberaļiem, Nacionalistiem baznīcā un ārpus, pret sieviesu tiesībām, utt. Bet - tā jau veca tēma, sen izrunāta Rubeņa sakarā, un šie ir Rubeņa komanda, droši vien pāries pie Rubeņa taisīt Integrālās Meditācijas kursus; interesanti - kapēc viņi negrib parnākt pie Budistiem vai Hinduistiem - oficialā religijā, kur var meditēt bez maksas katrs kas vēlas?! Kapēc jārada jauns mikslis, kas nav autoritatīvs ne Kristietismā, ne Budismā, ne Hinduismā?!
12metode
3. augustā 18:30
Tāpēc ka budistiem nav Dieva idejas, bet hinduistiem ir miljons "dievu"
Red Zambala
3. augustā 18:39
12metode, Nu, tas tāds ļoti neizglītots priekšstats, patiesībā Hinduisms ir daudz vairāk Viendievība kā Kristietisms - jo Hinduismā visas "dievības" ir tikai 1 Brahmana izpausmes; savukārt Budismā - kad Budisms runā par to ka "dievi ir zemāki par Budu" - tiek domats Hinduisma priekšstats - ka pastāv 33 tūkstošu Dievu Planēta, kura valda Deva Indra, kuru Budisms sauc par 33 Dievu Planetu - un Buda ir augstāk par viņiem.
Red Zambala
3. augustā 18:45
p.s. Budisma - var runat par citu Dieva definīciju; bet - mēs joprojam runajam par Budu un Nirvāņu - kā Pilnības iemiesojumu, gan šaja pasaule, gan mūžībā; un , protams, gan Budisms gan Hinduisms - tic Pēcnāves dzīvei un valstībai un atalgojumam pēc nāves - gan labajiem gan ļaunajiem, utt. - tāpēc atšķirības ar Kristietismu ir, protams, bet nav tik kardinālas.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi