Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
6 komentāri
Sakārtot:
Egle
4. jūlijā 13:38
No olām izaug cāļi, tas man bija zināms jau kad man bija kādi 5 vai 4 gadi.
Renārs Mango
4. jūlijā 14:25
Paipalu olu inkubācijas periods ir 18 dienas. Ja šīs izšķīlās "pēc nepilnas nedēļas", tas ir Ginesa rekordu cienīgs notikums!
Beerdrinkers Von Kowelenz
4. jūlijā 17:15
Dišlers no bioloģijas nejēdz neko. Ne visas olas ir dzīvas- lai no olas izšķiltos cālis, olai ir jābūt apaugļotai, respektīvi, vistai ir nepieciešama gaiļa klātbūtne. Vista dēj olas arī bez gaiļa palīdzības, tas vistai ir dabīgs process, bet olas būs neapaugļotas, bez dzīvības iekšā. Kā un kādēļ vistas dēj neapaugļotas olas? Vienkārši sakot- tās ir vistiņas mēnešreizes. Vista un gailis- cāļu ferma, vista un vista- olu ferma. Lūk, Dišlerēn- mēs neēdam dzīvas olas. Var ēst arī apaugļotas olas, bet tad uz razit', jo pēc dažām dienām var dabūt uz pannas vanckaru- Dišler, tev līdzīgu:)
Beerdrinkers Von Kowelenz
4. jūlijā 17:36
Bet, ziniet, šis raksts velk pēc preses pīles, var teikt- pēc preses paipalas:) Lai, no veikalā pirktajām paipalu olām izšķīltos cāļi, ir jābūt neiedomājami garai sakritību virknei. Nezinu paipalu inkubācijas periodu, bet Mango teica- 18 dienas, ticēšu viņam. Tātad 18 dienas olām bija jābūt siltumā. Tas var gadīties, it kā neloģiska paipalu audzētāju rīcība, bet ko var zināt. Bet, cilvēki, ko jūs parasti darāt, nopērkot olas? Man ir tikai divi varianti- vai nu ielieku ledusskapī, vai situ uz pannas! Abos gadījumos- uzreiz vai vēlāk, dabūtu vanckaru- mirušu cāli! Tātad, bija jābūt tādai fantastiskai sakritībai, ka cāļu izšķilšanās laiks bija paredzēts tieši starp olu nopirkšanu un mājās atnešanu! Iespēja viena no miljona? Ne ne- raksts ir preses paipala.
Beerdrinkers Von Kowelenz
4. jūlijā 18:19
Ak tad olas divas nedēļas tika turētas ledusskapī? Un tad nopirka inkubatoru? Un izšķīlušies cāļi??? Ko jūs pīpē???
aha
5. jūlijā 09:51
vai tiešām tās paipalas izšķīlās no parastajām veikalā pirktajām vistu olām???

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi