Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
9 komentāri
Sakārtot:
Harijs Viljams
29. jūnijā 16:44
APK beidz darboties ar 30.06. Jūlijā sodi par nenostiprinātu kravu šoferim Autopārvadājuma likumā uz šodienu nav paredzēti! Pārvadātāju par nenostiprinātu kravu nesoda! Jaunajā nozaru sankciju projektā, par ko atbild SM Autosatiksmes departamenta direktors T.Vectirāns, nav ne vārda par sankcijām pret nosūtītāju, iekrāvēju, pārvadātāju vai auto īpašnieku attiecībā uz nenostiprinātu kravu! Tad šoferi brauc tā, kā tos kontrolē! Ja par nenostiprinātu kravu 55 eiro sods ir "smieklīga sviestmaize" tikai šoferim, tad pārvadātājs to viņam ir gatavs atmaksāt, lai nebūtu jāpērk siksnas vai ķēdes kravu nostiprināšanai! Ja policija nezin, kā kontrolēt kravu nostiprināšanu, tad šoferi brauc tā, kā tos kontrolē!
Edmunds Kance
29. jūnijā 17:24
Jāņi pagājuši, alu nebija kur likt, nu tad vajadzēja šādai avārijai notikt - ierosinu rūpīgi izvērtēt, vai tā nav apdrošināšabas krāpšana ceļu satiksmes drošībai bīstamā veidā!
māris orniņš
29. jūnijā 17:54
Alu un arī citas pudeles ir jāvadās piekabēs kurām sienas tādu svaru var izturēt(sertificētās vismaz XL) jo siksnas tāpat neko šādā situācijā neglābj.
Viesturs Kozlovskis
29. jūnijā 18:29
Tenta piekabes nav piemērotas alus pārvadāšanai šādā iepakojumā. Šoferim bija visas tiesības atteikties no šādas kravas.
māris orniņš
29. jūnijā 19:16
Viesturs tev jau nu gan vajadzēja zināt ka ir arī xxl tenta piekabes kam sānu izturība ir lielāka kā refam. Gandrīz līdzvērtīga konteineram.
Agris Aboltins
29. jūnijā 19:51
Māris Orniņš, Jūs laikam "fūrists". Bet, pat tik ļoti sodus mīlošā valstī, kā Vācija..., redzēju teju pilsētas centrā burtiski pārlūzušu puspiekabi ar alu. Tas bija Leipcigā. Domāju, eh nestrādāšu šodien, bet menti nelaida ne tuvumā. Es jau tik būtu palīdzējis "salasīt" tukšās pudeles. Bet, ja par tēmu, arī vācieši tikai pieštropē tās paletes un viss. Ved parastā tenta puspiekabē. Bieži esmu aizdomājies, cik tās "šņores" spēj izturēt.
māris orniņš
29. jūnijā 20:11
Ne visās valstīs par šādiem pārkāpumiem soda nosūtītāja. Vācijā soda,bet cenas dēļ eksporta kravas mēdz iekraut neatbilstošā piekabē. Latvijā neviens vācu nosūtītāju nesodīs,bet no šofera neko nepaņemsi. Tāpat CMR apdrošināšana kaut ko nosegs,,ja tāda protams bija. Ja būtu cietušie,tad vainīgos atrast nav problēmu,vienīgi Latvijā diez vai ir kāds meklētājs.
Agris Aboltins
29. jūnijā 20:17
Māri..., es pats brīnījos, bet... Vācu mašīna, vācu piekabe, vācu alus un vācu šoferis. Vienkārši pārlūza piekabe blakus būvmateriālu veikalam. Es tieši pēc materiāliem braucu. Grēko visur pasaulē. Pārlūzušu piekabi redzēju pirmo reizi. Tieši pa vidu.
Modris Adijāns
30. jūnijā 00:57
Droši vien tas alus nav ne visai labs kā tuvumā nemana degustatorus.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi