Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
29 komentāri
Sakārtot:
Dzintars Lielais
14. janvārī 11:38
Nu ko ,sākas nākamais etaps naudas izmānīšanā no iedzīvotājiem,ķipa nemaksāsiet ,māja sabruks....
p.s.
14. janvārī 11:44
Vecās PSRS mājas savu ir nokalpojušas.Ja to aplīmē un nokrāso no ārpuses,tad iekša ir satrūpējusi.Ne velti bankas nedod kredītus šādu dzīvokļu iegādei.Ārzemēs tādās dzīvo ļoti nabadzīgi cilvēki ,kuri arī neko nevēlas mainīt savā dzīvē.
Biruta Kopmane
14. janvārī 12:13
mums jau labi apsaimniekotaji, Rīgas namu parvaldnieks utt katru gadu peļņa viņiem miljonos:)) paņem naudu par sniega tīrīšanu kura nemaz nav, nop lauj zāli cena tada ka būtu bruģi uzlikuši, indeja insektus tukstots no mājas tik indetajus neviens neredzeja un žurkas kā bija tā ir:((
Svētais Naivums
14. janvārī 12:20
> p.s. Šodien 11:44 Muļķības pļūtīt nevajag, bankas dod kredītus dzīvokļu iegādei, ir pat jauno ģimeņu programma.
Viesturs Kozlovskis
14. janvārī 12:32
Varbūt vajadzētu sākt ar zemes jautājumā sakārtošanu, kāda jēga man ņemt kredītu mājas renovācijai, ja pēc tam man vajadzēs maksāt bankai un vēl zemes īpašniekam būs jāmaksā tik, cik viņš prasīs. 😃
Haks Piterss
14. janvārī 13:00
Visām PSRS laikos celtajām mājām garantētais mūža ilgums ir BEIDZIES , tātad tās ir bīstamas dzīvošanai . Secinājums -- sākt no viena gala un graut nost , nav ko dzīvot okupantu celtajās mājās . Mēs taču esam vareni un jaudīgi , katra ģimene varēs bankās ņemt kredītus un būvēt privātmājas , vide būs sakārtota un būs jauki kā Evrokolhozā !
Anderss Beverens
14. janvārī 13:15
Katrai mājai ir īpašnieks. Kā vispār var pacelt jautājumu, ka būtu nepieciešams īpašniekus piespiest kopt savu īpašumu, lai tas nezaudētu savu vērtību. Un vēl žēloties par nepietiekami lielu valsts atbalstu tam apstākļos, kad LV iedzīvotāji maksā vienu no mazākajām nodokļu summām visā Eiropas koptelpā. Valsts kontrolei būtu pamats raudzīties tikai 2 lietas - kā valsts un pašvaldības apsaimnieko savu īpašumu; un vai kādi tiesību akti traucē iedzīvotājiem un citiem īpašniekiem šos īpašumus apsaimniekot. Un - ne soli tālāk. Viss pārējais ir valsts (mūsu visu!!!) naudas izsaimniekošana.
Arturs Berzins
14. janvārī 13:18
Nekas tur nebruks protams ja neies buldozers viršū ja netiks pūdēts dzelzsbetons tās nostāvēs ilgāk kāda jēga pirkt mūsdienīgā mājā ar zemes īpašnieku?un kas tā par māju ja dzīvoklī griesti brūk no slapjuma te tik daudz tādas rāda un tās esot ilgmūžīgas-- nē
Juris Millers
14. janvārī 13:52
Es kā būvdarbu vadītājs esmu demontējis dažas hruščovkas , nu ar lielām grūtībām bez mājgrauža tas iespējams . Lai apgāztu nesošā mūra sienu pēc pārseguma noņemšanas , 30 mm troses trūkst kā diegi . Šitie balto ķieģelu kazemāti stāvēs vēl parsimt gadu. Dzelzbetona konstrukciju dzīvojamās mājas jau daba pārbaudījusi , pagājuši jau 30 gadi , kopš sabruka attīstītais zocializms , bet pamestās nepabeigtās dzīvojamās mājas bez jumtiem stāv un netaisās sagrūt. Tātad ja ēkai ir teicamā stāvoklī jumts un logi , nu ko var ņaudēt ka apdraudēti cilvēki kuri tajās dzīvo. Vienkārši renovējot mēs tikai uzlabojam dzīves kvalitāti , bet kas vēlas var dzīvot caurvējā energoresursu netaupošā graustā. Valsts kontrole var izdarīt secinājumus būvkonstrukcijām? es biju iedomājies ka tās profils ir finanses.
Signa Jukšāne
14. janvārī 14:50
Padomju laika mājas ir visizturīgākās mājas. Kā pierādījums tam - īrnieku infantīliskā rīcība. Katrs jaunais dzīvokļa saimnieks, kā "jaunizceptais būvinženieris", veic renovācijas. Tās pamatā ir sienu nojaukšanas, arī NESOŠĀS. Šādu stulbeņu dēļ, paneļu mājas drīz sabruks. Pašvaldībām, dziļi un trekni+PVN, nospļauties. Kad notiks nelaime, būs kārtejais "futbols" - kurš vainīgs. Tas arī viss.
Inese Čipāne ( Lubgāne )
14. janvārī 15:20
Daudzi cilvēki, kuriem pieder dzīvokļi šajās paneļu mājās, nesaprot lietas būtību un ir neizglītoti. Cilvēki dzīvokļus privatizējuši, bet vel aizvien uzskata, ka viņa atbildība sākas un beidzas aiz dzīvokļa durvīm. Nē, mīļie! Js esat īpašnieki (tur jau kopīpašnieki) visam - trepju telpām, liftiem, bēniņiem un pagrabiem. Agrāk strādāju apsaimniekošanas firmā (ne RNP), un saskāros ar īrniekiem un viņu problēmām. Daudziem vēl aizvien šķiet, ka atnāks RNP, nomainīs ūdens caurules, jumtu utt., un tas viņu pienākums. Nekā nebija! Pašiem vien no uzkrājumu fonda tas viss jāapmaksā. Un, kad iedzīvotājiem stāsta par Altum programmu un ēku renovāciju, kur līdz 2020.gadam (ja nešaubos, tad bija šis gads) ES fondi sedza 40-50% no kredīta, tad nē, nevajag un viss. Nelīdzēja pat ieteikumi doties pie kādas netālu esošas mājas iedzīvotājiem, kuri ēku renovējuši, izrunāties un saprast, ka pēc renovācijas, ņemot vērā ēkas siltuma zudumu novēršanu, rēķini paliek nemainīgi - to, ko agrak maksāja par siltumu, tagad proporcionāli sedz kredītu. Atminu, ka 2018.gadā Rīgas dome bija programma ēku remontdarbu segšanai. Cilvēki ir ļoti neatsaucīgi, bet ēkas tiešām sliktā stāvoklī. Ok ir tā sauktās "staļinietes", bet vispār jau bēdīgi. Tas viss beigsies ar Likumu, kurā tiks noteikts piespiedu kārtā sakārtot savas ēkas. Apmēram tā, kā tas šobrīd notiek ar pilsētas graustiem. Vnk būs dots termiņš pašiem to izdarīt, bet, ja nedarīs - būs celtniecības firmas, kuras piespiedu veidā to izdarīs, un naudiņa par remontu klāt pie rēķina. Par to jau runāja (par šādu likuma nepieciešamību) jau gadus 2 atpakaļ, kad strādāju šajā apsaimniekošanas uzņēmumā. Laikam tas arī vienīgais variants, kā pasargāt cilvēkus no iespējamas bojāejas.
Svētais Naivums
14. janvārī 15:41
> andre Šodien 14:10 Klau, padomjzemes apsēstais slavinātāj, esi tik laipns aizveries un brauc dzīvot uz krievzemi, tur tevi sagaida laime katru dienu, 30 gadu garumā. tur visi laimīgi un viss ir prīmā, jo pukins visiem jumtus un santehnikas salabo. Tikai viena skāde, "sdzīves gāze" viņiem tur katru dienu "iet gaisā", bet ārpus tā viss kārtībā, ak cienītais andre.
Aldis Lapins
14. janvārī 15:43
Dažos komentāros vaina tiek uzgrūsta iedzīvotājiem, lai gan Valsts Kontrole skaidri jau norādīja, ka iemesli dzīvojamā fonda nolaistībai ir zemā iedzīvotāju pirktspēja. Bet nav par ko satraukties, Saeimas deputāti atradīs risinājumu. Nodokļos... Ja kaut kur trūkst naudiņas, tad vienmēr var paaugstināt nodokļus. Akcīze uz degvielu, galveno enerģijas resursu valstī, uz stratēģisku resursu absolūti visās tā izpausmēs un izpratnēs tika ļoti vienkāršoti un jāsaka, primitīvi, palielināta. Tā ka... Piemēri un pieredze jau ir, kā izraisīt mākslīgu inflāciju, kura iedzīvotāju pirktspēju samazina vēl jo vairāk, bet vai deputātiem tā ir rūpe? Ja viņi jebkurā brīdī var paaugstināt sev algas, jeb piemaksas, jeb kompensācijas, jeb partijas stutēt no valsts budžeta, u.t.t... Tas teiciens jau vēsturē iegājies: "Paēdušais neēdušo nesaprot..." Tad kā atrisinināt sasāpējušo dzīvojamā fonda problēmu? Kaut kur ir Eiropas naudas, kaut kur ir nosiltinātas mājas... Kaut kur, tikai kaut kur... Pa lielam, valstī ir tā, kā to patlaban skaidro Valsts Kontrole. Saeimas deputātiem vajadzētu vairīties no primitīviem risinājumiem, bet gan vairāk iesaistot pārdomātus un efektīvus risinājumus. Un to Kariņa, un iespējams arī Levita sapni par Ziemeļvalstu labklājību, kurās nodokļi ir augsti, piepildīt visupirms ar savu iedzīvotāju adekvātu maksātspēju.
Ilze Sila
14. janvārī 15:44
Tās ar vajag nošķūrēt kā centrāltirgus būdas:):)
Kungavsand_
14. janvārī 16:04
Brīnumi nenotiek. Diezinvai 30 gadu laikā būves tehniskais stāvoklis uzlabosies pats no sevis. Jo vairumam namu apsaimniekotāju ir prioritāri iekasēt un mazāk prioritāri - reāli apsaimniekot. Vairumā gadījumu - kaut ko izdara, ja ir jau avārijas situācija. Cik lustīga aina parādītos gan tad, ja inspicētu visas Rīgas paneļu ēkas!

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi