Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
9 komentāri
Sakārtot:
Salvis Dišlers
2019. gada 3. novembrī 05:34
Alkoholisma izraisītājus jāliek cietumā!
Tviter Šmiter
2019. gada 3. novembrī 08:34
Alkohola izplatītāju saukt par latviešu gaismas gara nesēju ir reāli ironiski un smieklīgi,😀😄😃
Herho Garcia
2019. gada 3. novembrī 10:05
Nu bet beigās tak rakstīts,ka Cimze alu dzēra,pat ārsts ieteica,maz,bet dzēra.Viss pareizi
Salvis Dišlers
2019. gada 3. novembrī 11:12
95% latviešu tautas dzēra alu, un vēl daudz vairak par Cimzi dzēra! tāpēc nav pareizi! Par latviesu kāri uz alkoholu palasiet Merķeļa gramatu - Latvieši.
Beerdrinkers Von Kowelenz
2019. gada 3. novembrī 11:19
Ja alus ir nosaukts kāda cilvēka vārdā, vienalga, zināma vai nezināma, man nav nekādas lustes to dzert. Arī tā šilte ir pagalam neglīta.
janka
2019. gada 3. novembrī 11:37
Taisiet alu ar nosaukumu 'Vienotība'
Janis Kalnins Krumins
2019. gada 3. novembrī 17:27
Aliņš Kariņš
Ilvars Mičs
2019. gada 3. novembrī 19:47
Latvijas Valsts popularizē alkoholu un šo narkotiku noliek tieši bērnu, pusaudžu, jauniešu acu priekšā veikalu pirmajās rindās un tad brīnās, kāpēc daudzi jaunieši ir piedzērušies un nevis iegūst kvalitatīvu izglītību. No otras puses, tā ir visas Latvijas sabiedrības gļēvums, bezatbildība - arī Draudzes (baznīcas), ka alkohols ir veikalu pirmajās vietās un šai narkotikai garām iet vecāki, mācītāji, Prezidenti, Ministru Prezidenti, ārsti - un neko nevar, pareizāk sacīt, NEGRIB darīt. Alkoholisms nav vienīgā problēma Latvijā, bet arī šo kādam ir jārisina.
Ilvars Mičs
2019. gada 3. novembrī 19:48
Jānis Volonts (1882-1943), sava laika izcils Daugavpils pilsētas mērs, vēlāk kā Labklājības ministrs 1938.gada pretalkohola dienas pasākumā izteicās: ”Lai atceramies atbaidošus skatus algas izmaksas dienā. Pirmdienu rīti daudziem nav darba rīti, bet gan sievām un bērniem asaru rīti, ciešanu rīti pašiem darba darītājiem un nepatikšanu rīti darba devējiem. Lai katrs pilsonis tāpēc dziļi ieraksta savā sirdī Valsts Prezidenta Kārļa Ulmaņa vārdus: «Pienākumu pret valsti jāsajūt savās sirdīs ne tikai kaujas laukos, bet arī ikdienas darbā». Šī pienākuma apziņa saka, ka pienākums pret valsti liek mums uzstāties pret dzeršanu kā pret valstij visbīstamāko ienaidnieku, liek vairot atturībnieku rindas, lai mazinātos sabiedrības posts un lai vairotos mūsu tautas spēki. Mums jāapkaro ne tikai žūpība, bet arī mērenā alkohola lietošana. Mērenie alkohola baudītāji vairāk sabojā jauno paaudzi kā žūpas. Žūpas skats jaunatni atbaida, bet mēreno baudītāju priekšzīme ievilina jauno paaudzi alkohola slazdos. Cīņā pret dzeršanu inteliģencei jāiet tautai pa priekšu ar priekšzīmi un pamācībām. Studējošai jaunatnei jākļūst par priekšzīmi mazāk skolotiem jauniešiem. Baznīcai, valstij un zinātnei jāapvieno savi spēki cīņa ar ļauno zaļo pūķi. Sevišķi jāsargā no dzeršanas mūsu cerība un zieds — mūsu jaunatne.” Pēc Latvijas okupācijas J.Volonts deportēts uz Sibīriju un miris ieslodzījumā.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi