Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
16 komentāri
Sakārtot:
Anna Ozola
2019. gada 25. oktobrī 08:35
Raidījums ir ļoti aktuāls un patiess. Pati esmu saskārusies ar šo drausmīgo diagnozi un zinu, kā tas ir. Pēdējais laiks informēt sabiedrību par to, kas patiesībā notiek. Nesaprotu, par ko šī dāmīte tā cepas!
Herberts Erbs
2019. gada 25. oktobrī 08:50
Latvijas TV raidijums ir patiess, tur nav nekas izdomats! Diemzel loti daudzi arsti ir neiejutigi un rupji pat pret veza slimniekiem.
Lolita L.
2019. gada 25. oktobrī 09:36
Un to ka ārsti ir bezjūtīgi,vienaldzīgi pret slimniekiem tas gan nav pazemojoši!!! Manā dzīvē vel nav gadījies satikt ārstu ar lielo burtu! Nu jā,bērnibā bij gan,bet jaunībā,piedzima dēls,dakteres teiktais vēl tagad ausīs skan-jūs ar savu delu mocīsīties visu mūžu! Nevis lai jauno māmiņu kā uzmundrinātu,bet tā uzreiz ar āmuru pa pieri! Un ko,dēls izaudzis,jau 33.gadi stiprs,spēcīgs,strādīgs,labs dēls,labs vīrs,man jau divi mazbērniņi! Klasesbiedrenei vīru noindēja ģimenes ārste,izrādas nepareizas zāles gadiem izrakstījusi,vēl pie tam zirga devas,diagnoze bija pa visam cita! Manu māti Ogrē ar zalēm pārbaroja,visi asins vadi bij aizsprostoti,kad jau bij par vēlu,nomainījās ģimenes ārsts,kuram bij lielas acis,kad uzzinaja kādas zirga devas mātei tika zales barotas! Un cik nav tādu piemēru!!!!
Ainars Vīndedzis
2019. gada 25. oktobrī 09:41
Arī cien.ārstes komentārs arī ir pārlieku emocionāls.Tēma interesē daudzus,tamdēļ aicinu palikt tolerantiem abām pusēm.
Olita Inese Brante
2019. gada 25. oktobrī 09:48
Esmu viena no pacientèm kas kļuvusi par onkoloģijas upuri jo slimnīcà katrs ãrsts izdara savu darbu- viens operè,otrs ķìmiķo,trešais staro, pēc tam ej kur gribi...ãrstējošā ārsta pie kura vērsties un lūgt palīdzìbu nav. Ja uzdodam jautàjumus- atbildes ìsas- pèc trìs mènešiem novèrošanas dinamika.Tas ir viss,kas tiek piedàvàts un tad arì pašam pacientam jàveic pieraksti visur pašam,kas ir no 3 lìdz 6mèneši jàgaida( CT un MG). Man jau šà gada martà, uzreiz pèc stariem, uzràdija jaunu atradni.Neviens neko pat neieminèjàs kà rìkoties tàlàk,par zaļo koridoru vispàr tiek aizmirsts. Tagad esmu nolemta mokošai nāvei,jo briesmonis negaida un dara savu darbu. Tas varēja nenotikt ar daudzu cilvèku dzìvìbàm ja sistèma bùtu sakàrtota bet tur ir bardaks.Tagad par manu dzìvildzi cìnàs Stradiņu slimnīcà jo viss ielaists tik tàlu,ka otro ķìmiju nesagaidiju. Paldies mùsu žurnàlistiem,ka cenšas ielauzties onkoloğijas centra izdeidotajà čaulà. Tur nevienam àrstam neinteresè kas bùs tàlàk,viņu pamatdarbs 95% ir privàtais sektors bet onko centrs ir tàds ķeksītis. Un vèl. Izràdàs pat izmeklèjumu izraksti ir nemàkulìgi un nekvalitatìvi uzrakstìti,ka ìsti pat nevar izvèrtèt pacienta stàvokli. Esmu atvèrta atbildèt uz jautàjumiem kamèr vèl elpoju un esmu pie apziņas.
Marite Jansone
2019. gada 25. oktobrī 10:17
Vienā raidījumā nevar salikt visu, tad nevar iedziļināties nekur. Šis raidījums bija veltīts ārstu komunikācijai, kas ir milzīga problēma un ir labi, ka par to runā. Protams, sagaidām, ka turpinājums sekos jau par citām problēmām onkoloģijā. Turklāt lai nu kurš, bet LTV par šīm problēmām jau nu stāsta regulāri, šīsnedēļas laikā Panorāmā arī redzēju sižetu.
Karīna Nolle
2019. gada 25. oktobrī 10:29
Cik iecietīgi pret ārstu ir pacienti un viñu tuvinieki?Vai pacients spēj novērtēt ārsta zināšanas un ieguldītās pūles veiksmīgai ārstēšanai,vai ir saprotams cik garus gadus ir jāmācās un arī turpmāk jāpilnveido zināšanas.Šī necieña pret ārstu rodas brīdī,kad pārguris ārsts algas dienā sañem daudz mazāk par santehniķi.
Laimonis Pusars
2019. gada 25. oktobrī 11:34
Kamēr nebūs izārstēts vēzis Latvijas valsts finanšu sistēmā, normālas attiecības starp ārstu un pacientu iedibināt būs ļoti grūti,vai pat vairums gadījumu neiespējami!
Evija Rundāne
2019. gada 25. oktobrī 11:54
Izklausās pēc emocijām pilna ārstu lūguma neturpināt sižetus, jo viņiem tas redz kož nervā. Nekas, gan pacietīsiet. Tāpat, kā radi paliatīvajā aprūpē pacieta apzagšanu no māsiņu puses. Pēc nāves vispār izskatījās, ka somas bijušas uz izķeršanu - viss izvandīts, teju puse mantu trūkst. Mediķi visi ir zem viena jumta, neatkarīgi no zināšanām, vecuma un pieredzes - kad tas sāk atkosties, nekur bēgt neizdosies.
Andris Bērziņs
2019. gada 25. oktobrī 12:07
Uzsvaru vajadzētu likt nevis uz vēža ārstēšanu ( kas protams arī ir aktuāli ), bet uz cēloņiem! Konservanti, garšas pastiprinātāji, krāsvielas, ĢMO un smago metālu (zivis) piedraņkoti pārtikas produkti, gaisa kvalitāte, elektromagnētiskā starojuma vairākkārtējais pieaugums pēdējās desmitgadēs.
Kristine Osane
2019. gada 25. oktobrī 14:04
Līdzīgu sižetu varētu un vajadzētu izveidot par pēcdzemdību ginekoloģēm vai vecmātēm, par dzemdību stāstiem! Tās situācijas ir prātam neaptveramas un attaisnojums atkal ir ārstu pārslodze un algas...
Zane Līvmane
2019. gada 25. oktobrī 17:52
Labs raidījums, parāda kā ir patiesībā!
Lindy Griny
2019. gada 25. oktobrī 19:06
Šādam raidījumam sen jau vajadzēja būt par ārstu komunikāciju,un par vēža slimniekiem.Uz visu dzīvi atcerēšos divas ārstu sarunas,viena no tām ir saistīta ar manu bērnu.Mans bērniņš nāca pasaulē pirms laika 28.gr.nedēļā,ārsts man paziņoja,bez nekādas iejūtības,būs invalīds,akls,kopjams,utt...Jā,viņš nav kā visi bērniņi,viņš nestaigā,nesēž,bet viņš,redz,dzird,komunicē,un priecājās par šo dzīvi,es nesaprotu kā ārsts,ar vieglu sirdi var to pateikt....Tas posms manā dzīvē bija ļoti smags,tieši dēļ ārsta komunikācijas,Paldies Dievam neesmu viņu 10.gadu laikā satikusi,lai viņai stipra veselība.Otrs smagais periods bija 2018.gadā,kad manam tēvam pēkšņi palika slikti,viņš nokrita,bezsamaņā.Aizveda viņu uz Stradiņiem,gulēja reanimācijā.Ārstējošais ārsts kuru varējām satikt un noķert bija tikai slimnīcas gaitenis,pēc nēdēļas,ar vairākām versijām par diagnozi,beidzot uzzinājām aiz reanimācijas durvīm gaitenī,kur staigā cilvēki.Viņš skatās uz mums saka galvas audzējs,bet kāds vēl nevarēs pateikt,jāpagaida veiks viņam punkciju,lai noskaidrotu labdabīgs vai ļaundabīgs,ko darīt tālāk.Pagāja vairākas dienas,sazvanījām ārstu,jautāju vai ir atbildes par punkciju,viņš atbild-jā ir piebrauciet,bet tikai konkrēti pustundas laikā jo viņam redziet ir svarīgas lietas...Tā arī daram,braucam lai tik varētu paspēt...Esam klāt,pieklājīgi pieklauvējam pie durvīm,dr.saka nāciet...Un šoks-rokās šim krūze ar bulijonu,apsēžās kājās gandrīz uz galda uzlicis,un saka mums,tā jau es domāju 4.stadija glioblastoma,ko daram,operējam??????Mums bija šoks,tā ārsta attieksme-kā paziņo tuviniekiem šādu diagnozi!!!!!Varu gari aprakstīt šo ārstēšanos kā gāja man ar tēti,tas bija mans ļaunākais murgs......Nu jau mans mīļais tētis ir otrās mājās-dusi mierīgi,mans mīļais tēti!!!!!Piemirsu piebilst par staru terapiju Stradiņos,kurā arī piedalījāmies intervijā,cik bieži izkrita staru terapija,jo vienkārši aparāts salūzis,tā bija vismaz 1-2reizes nedēļā...Visi tikai noplāta rokas....
Inese Web
2019. gada 25. oktobrī 19:30
Mees visi nomirsim kursh aatraak ,kursh veelaak..... Samierinies un dzivo katru dienu kaa peedeejo...... Aarsti tev nepaliidzees......
Nellija Ko
2019. gada 25. oktobrī 21:54
Manam vīram pirms gada konstatēja vēzi. Izoperēja Gaiļezerā pēc nepilna meneša. Tagad mans vecais strādā divos darbos un ir vēl enerģiskāks kā pirms. Paldies Gaiļezera onkologam Treilonim, viņa veikums ir lielisks!

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi