Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
11 komentāri
Sakārtot:
Kaspars Poišs
2019. gada 20. oktobrī 14:37
yrlām ar likumu jāaizliedz jebkādu ieroču iegāde!
Stalkers Stalkers
2019. gada 20. oktobrī 16:32
Tas nozīmē, ka cilvēks arī reibumā ir adekvāts. Iešauj griestos. Cilvēki skaidrā mēdz iešaut galvā:(
Stalkers Stalkers
2019. gada 20. oktobrī 16:39
Jurkāns iešāva galvā itkā autozaglim, tas sīkums:)
Ādolfs Nāks
2019. gada 20. oktobrī 18:02
Tā arī neaspratu par ko administratīvā pārkāpuma protokols?
ALIDA DJATLIKA
2019. gada 20. oktobrī 18:32
krievs krievu gribēja nošaut.
Svētais Naivums
2019. gada 20. oktobrī 18:58
Viss jau it kā pareizi, tikai ziņa ir kādas trīs dienas veca.
Ilvars Mičs
2019. gada 20. oktobrī 19:55
Jānis Volonts (1882-1943), sava laika izcils Daugavpils pilsētas mērs, vēlāk kā Labklājības ministrs 1938.gada pretalkohola dienas pasākumā izteicās: ”Lai atceramies atbaidošus skatus algas izmaksas dienā. Pirmdienu rīti daudziem nav darba rīti, bet gan sievām un bērniem asaru rīti, ciešanu rīti pašiem darba darītājiem un nepatikšanu rīti darba devējiem. Lai katrs pilsonis tāpēc dziļi ieraksta savā sirdī Valsts Prezidenta Kārļa Ulmaņa vārdus: «Pienākumu pret valsti jāsajūt savās sirdīs ne tikai kaujas laukos, bet arī ikdienas darbā». Šī pienākuma apziņa saka, ka pienākums pret valsti liek mums uzstāties pret dzeršanu kā pret valstij visbīstamāko ienaidnieku, liek vairot atturībnieku rindas, lai mazinātos sabiedrības posts un lai vairotos mūsu tautas spēki. Mums jāapkaro ne tikai žūpība, bet arī mērenā alkohola lietošana. Mērenie alkohola baudītāji vairāk sabojā jauno paaudzi kā žūpas. Žūpas skats jaunatni atbaida, bet mēreno baudītāju priekšzīme ievilina jauno paaudzi alkohola slazdos. Cīņā pret dzeršanu inteliģencei jāiet tautai pa priekšu ar priekšzīmi un pamācībām. Studējošai jaunatnei jākļūst par priekšzīmi mazāk skolotiem jauniešiem. Baznīcai, valstij un zinātnei jāapvieno savi spēki cīņa ar ļauno zaļo pūķi. Sevišķi jāsargā no dzeršanas mūsu cerība un zieds — mūsu jaunatne.” Pēc Latvijas okupācijas J.Volonts deportēts uz Sibīriju un miris ieslodzījumā.
Ilvars Mičs
2019. gada 20. oktobrī 19:56
Jānis Jaunsudrabiņš (1877-1962) ,latviešu raktnieks un gleznotājs, bieži apmeklēja atturības pasaķumus un raksta par alkoholu: „Viena no visizplatītākajām indēm pasaulē ir alkohols. Senāk runājām par tautas apdzirdīšanu, kad laukos katrai baznīcai līdzās bija krogs, kad katrā pagastā šo iestāžu bija daudz, bet kam tagad lai uzveļam vainu? Alkohola jautājums diemžēl ir problēma, kas nav tik viegli atrisināma. Ir zināms, ka prohibīcijas valstīs tikai uzplauka kontobanda. Tātad no augšienes dzeršanas postu nav iespējams novērst. Ļaunumam jākēras pie saknes. Kā no katras slimības visvieglāk tikt vaļā ar izvairīšanos, tā katram jau no mazām dienām jāsargajas no alkohola. Jauneklis, bieži vien pusaudzis, sāk dzert ar piespiešanos un tikai tāpēc, ka ka redz tuviniekus vai cienījamus cilvēkus to darām. Tādēļ, ja gribam mazināt dzeršanas postu – par pilnīgu atturību vēl nesapņosim, vispirms vecākiem jārāda laba priekšzīme saviem bērniem. Tālāk – jāatturas no dzeršanas lauku saimniekiem. Tāpat dzeršanai nedrīkst nodoties skolotāji. Ārstam jau katrā ziņā jābūt atturībniekam, jo viņš taču vislabāk zin, kas veselībai kaitīgs. Vēl mazāk alkoholu drīkst lietot mācītājs, kas runā par dzeršanu kā grēku.”
Ilvars Mičs
2019. gada 20. oktobrī 19:59
Latvijas Valsts popularizē alkoholu un šo narkotiku noliek tieši bērnu, pusaudžu, jauniešu acu priekšā veikalu pirmajās rindās un tad brīnās, kāpēc daudzi jaunieši ir piedzērušies un nevis iegūst kvalitatīvu izglītību. No otras puses, tā ir visas Latvijas sabiedrības gļēvums, bezatbildība - arī Draudzes (baznīcas), ka alkohols ir veikalu pirmajās vietās un šai narkotikai garām iet vecāki, mācītāji, Prezidenti, Ministru Prezidenti, ārsti - un neko nevar, pareizāk sacīt, NEGRIB darīt. Alkoholisms nav vienīgā problēma Latvijā, bet arī šo kādam ir jārisina.
Samirs Dišlers
2019. gada 20. oktobrī 20:43
Juris Bojārs nošāva autozagli, nevis Jurkans!
Stalkers Stalkers
2019. gada 20. oktobrī 23:32
Kā tu zini, par kuru Jurkānu rakstu? Varbūt es pats esmu Jurkāns:)

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi