Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
36 komentāri
Sakārtot:
Aija Lielā
1. aprīlī 08:29
Tas ir profesoru un rakstnieku domas, bet dzive radis, vai kaut kas no ta piepildisies. Pec manam fomam vistuvak patiesibai ir 15. punkts. Nez, vai internets klus tik tuvs cilvekiem ka te raksta. Man pec 14 dienu ciesas draudzibas ar virtualo vidi, sodienu planoju no ta atpusties, vien ielukoties taija kaste no rita un vakara, lai zinatu jaunumus, bet ta esmu darijusi jau agrak. Un vispar visi tie pasakumi, kas tiek dariti virusa ierobezosanai, man atgadina kara situaciju, kas viena no punktiem bija minets.
aha
1. aprīlī 09:01
Aijai Lielajai nav gluži taisnība - minets ir viens no punktiem ne tikai kara situācijā, un arī mineta gadījumā nepieciešams tuvs kontakts!
Ella
1. aprīlī 09:46
Man tas pagāna vīruss beidzot atvēra acis-sapratu,cik sasodīti desmitniekā trāpīts ir slavenais-dzīvo šodien,jo rītdienas var arī nebūt.Kristāldzidra patiesība.Visiem cilvēka sapņiem,mērķiem,nodomiem, plāniem un iecerēm,vienā acumirklī var tikt pārvilkta trekna svītra.Cik bezgala nesvarīgs ir viss tukšpadsmit,ar ko piepildītas šodienas cilvēku dzīves-nauda,vara,dārgas ārišķības,mūžīgā dzīšanās pēc iedomātajiem ideāliem....mani šī atziņa pilnīgi noteikti dara brīvu.Jā,skan nudie banāli,bet tas vairs mani neuztrauc.Gluži vienkārši forša sajūta...👍
Irena Nelsone
1. aprīlī 10:11
Paši galvenie draudi cilvēcei: 1) ekonomiskais kolapss, 2) tā sekas - sociāle nemieri, 3) pati slimība, lai gan traģiska, - būs tikai trešais faktors posta ķēdē.. To visu Eiropā varēja apturēt, ja STRAUJI būtu aizlieguši pārvietoties un uzreiz slēguši robežas.. tagad būs ilgi un sāpīgi.. BET NEKAS, cilvēcei būs jāpiezīvo tas, lai saprastu, cik globālā sistēma ir trausla, cik mūsu labklājība un dzīvības ir neaizsargātas.. tas - cita starpā - liks pārdomāt dzīves jēgas jautājumu.., no kura vairums patērētāju sabiedrībā līdz šim bēguši - karjeras, iepirkšanās un sociālās dzīves burzmā. Cerība uz zinātniekiem!
Irena Nelsone
1. aprīlī 10:42
1) Pēc piespiedu komunkācijas tikai internetā - cilvēki būs izslāpuši pēc personiskām un tiešām attiecībām, 2) cilvēki novērtes ģimenes, savas valsts un reliģijas nozīmi, 3) ļaudis novērtēs to, ka reizēm var noderēt arī robežas.. :) gan starp valstīm, gan morālās robežas un principi, ka reizēm ir jāierobežo sevi, lai glābtos no nelaimes un glābtu citus.. 4) ka krāmu pirkšana un sociālā burzma nav galvenās vērtības..
Irena Nelsone
1. aprīlī 10:52
JA CILVĒKI NEMAINĪS bītiski SAVU VĒRTĪBU SISTĒMU, tad šādas nelaimes var atkārtoties..
Broņislava Dzene
1. aprīlī 10:52
Manuprāt pasaulei vajadzētu mainīties uz atbruņošanās pusi, jo kāda jēga uzbrukt, atņemt, pakļaut, jo šodiena spilgti parāda, ka tāds grēka auglis, kā neredzams vīruss var iznīcināt bez atombumbām, šaujamiem un spridzināmiem daudz efektīgāk, vienlaicīgi visu pasauli, kā ar izkapti. Tas to arī nozīmē, ka vajag visu naudu tērēt visas cilvēces labklājībai, nevis atsevišķu nenormālo kaislību apmierināšanai, tad arī neradīsies vāl niknāki iznīcinātāji.
an2ru
1. aprīlī 11:03
Par cik pasaule ir izvēlējusies nepareizo stratēģiju cīņai ar šo vīrusu, tad dzīve pēc krīzes būs nožēlojama.Cilvēks paliks fiziski vēl vārgāks un atkarīgāks no tehnoloģijām.Katrs nākamais vīruss to dzīs tuvāk pilnīgai iznīcībai.Bet varēja jau cīnīties,kaut ar lieliem upuriem,bet pasaule tiktu attīrīta pilnvērtīgai cilvēka eksistencei.
Ivars Magone
1. aprīlī 13:47
Kad iepriekš kas kardināli ir mainījies? Nopurināsies, ātri aizmirsīsies un viss turpināsies ar jaunu sparu.
p.s.
1. aprīlī 14:16
Vienvārd sakot mērķis ir pārveidot- ieprogrammēt mūs par zombijiem.
Irena Nelsone
1. aprīlī 14:42
Kādas ir atšķirības starp pagātnes katastrofām, t. sk. pasaules kariem, un Covid 19? > Pasaules kari tomēr neskāra visu cilvēci (bija valstis, kas palika neitrālas, piemēram, Šveice). Pret pandēmiju NAV pasargāta neviena valsts.. un tas ir - citādi visādi izdevīgās - globalizācijas dēļ. Par dažāda veida brīvībām un robežu neesamību nākas (un droši vien vēl nāksies) maksāt augstu cenu..
Beerdrinkers Von Kowelenz
1. aprīlī 14:47
Nelsone, un spāņu gripa? Ar 50(!!!) miljonu nāvēm??? Izmainīja cilvēkus??? NĒ!!! Un tev, pēes, iesaku uzvilkt folijas cepurīti, tā pasargājot no visām nelaimēm.
Irena Nelsone
1. aprīlī 14:54
Kas attiecas uz cilvēku vajadzībām, tad A.Maslow piramīda neatspoguļo tās korekti. Ja cilvēku vadītu tikai viņa fiziskās pamatvajadzības un tās būtu dominējošas, tad cilvēcei vajadzētu tās senlaikos rūpēties vienīgi par pamatvajadzību apmierināšanu, un tikai tad, kad tās kaut cik apmierinātas, ļoti vēlā posmā ķerties pie mākslas, reliģijas, filozofijas utt. Vēsture liecina, ka tā NAV! Jau kopš vissenākajiem paleolīta laikiem cilvēki gleznojuši uz alu sienām, mēģinājuši izskaidrot pasauli ar mītiem un cerējuši uz pēcnāves eksistenci - to pierāda apbedījumi, tempļi, megalīti un rūpīgi iekārtotās kapenes.. Tātad garīgās vērtības ir bijušas TIKPAT nozīmīgas kā fiziskās vajadzība. Tikai mūsdienu vidējais patērētājs (bet ne visi cilvēki) ir to aizmirsis un neko citu kā alus dzeršanu un lamāšanos internetā nepazīst.. :)
Beerdrinkers Von Kowelenz
1. aprīlī 15:03
Nelsone, Jūs, kundzīt, neesat spējīga domāt! Tas, ka arī pirmatnējiem cilvēkiem bija tieksme uz estētiku, skaistumu, tas tikai apliecina Maslova piramīdas pareizību!!! Kundze, cik Jūs esat šausminoši stulba!!! Aš pretīgi bija ar Jums polemikā iesaistīties:(((
Irena Nelsone
1. aprīlī 15:14
A.Maslow kļūda ir - nevis vajadzību saraksts, bet to grafiskais izkārtojums piramīdā - liekot cilvēkiem, kuri neiedziļinās, domāt, ka zemākie piramīdas slāņi ir svarīgāki (jo taču "platāki".. :) nekā augstākie. Diemžēl tā to saprot vairums neizglītotu patērētāju.. :)

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi