Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
13 komentāri
Sakārtot:
Ilze Kravale
11. jūlijā 09:03
Lai nepīkst. Gribējām braukt lasīt zemenes tai saimniecībā, ko pa tv rādīja, bet viņus tas pat neinteresēja, jo esot grūti administrēt vienas dienas strādniekus, tiešām? Nu tad lasiet paši pa tiem 0.15 eiro/kg savas zemenes, tikai nevajag pīkstēt.
Futs Bols
11. jūlijā 09:58
Neaizstāvu skopos darba devējus, bet tādiem dzintariem vajadzētu saprast vienkāršu ekonomikas likumsakarību - ja zemnieki maksās lielas algas, tad viņiem savai produkcijai veikalos un tirgū būs jāliek augstas cenas. Turklāt sezonas strādniekiem parasti nodrošina naktsmītni, par ko naudu neprasa, un atsevišķos gadījumos arī ēdināšanu.
Dzintars Lielais
11. jūlijā 12:58
Varbūt pacelt min.algu uz 1000e.uz rokas! No strādniekiem nevarēs atkauties!
Futs Bols
11. jūlijā 12:59
Kurš tad skrūvē tās cenas? Ne jau zemnieki. Piens veikalā maksā apmēram 3 reizes dārgāk, nekā to pārstrādātājam pārdod zemnieks. Kapitālistu peļņas daļu samazina konkurence, un 20% neto peļņa ir tikai retajam, vairumam tā ir mazāka.
Svētais Naivums
11. jūlijā 13:14
> Futs Bols Šodien 09:58 Fut Bol, dzīvē viss ir nedaudz sarežģītāk, ja tu gribi lai kāds tavā vietā strādā, tad ir jamaksā tieši tik cik prasa, nevis "es te divus eiro dienā atmetīšu, lai rukkā". Drīz jau arī ukraiņi un moldāvi par tādu samaksu nebrauks. Nekā nebija, cilvēki neies par tādu naudu pa zemi n-tos hektārus rāpot. Visam kapitālismā ir sava cena, ja gribi ,lai tavā labā strādā tad maksā tā, lai būtu gatavi strādāt, viss ir tieši tik vienkārši. Un ne otrādi. Šobrīd ir tā, ka zemnieki grib lai strādātu kā feodālismā, bet algas maksātu kā sociālismā.
Sandris Ozols
11. jūlijā 14:43
Aaatkal jau sākas.....darba roku viņiem nav...) viesstrādniekus jums...kāā tad...) Recepte ļooti vienkārša- nodzenam savu skopumu, paceļam algas Eiropas līmenī(Latvija taču veiksmes stāsts))...1200.00 netto! saimnieks par mani maksā VISU, ieskaitot veselības apdrošināšanu, dzīvošanai vajadzìbas gadījumā ir jābūt nodrošinātai pie saimnieka(bezmaksas), lūk-kravāju somas, un braucu mājās!!! Lūk-zemnieki-kāds vienkāršs risinâjuns, vai ne..??? Jo tad ne tikai es atgriezīšos, bet visi "angļi" būs mājās, un darba roku problēma risināta.....
romb
11. jūlijā 14:58
Esmu skarbs pret vienu daļu lauksaimnieku uzņēmumiem, kuri savās problēmās vaino valsti, jo tā nelaiž Latvijā iebraukt viesstrādniekiem no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un citām valstīm, kas nav ES. Nepatīkami ir tas, ka šie lauksaimnieki (un ne tikai viņi - arī būvnieki, zivju un pārtikas ražotāji un pārstrādātāji) būvē savu biznesu uz viesstrādniekiem un necenšas neko darīt, lai pievilinātu mūsu pašu cilvēkus jeb attīstītu savu biznesu uz tehnoloģiskiem risinājumiem, lai samazinātu cilvēku roku darbu. Un teikt, ka mūsējie negrib strādāt lauksaimniecībā, būvniecībā vai tml darbos ir pilnīgi meli - mūsējie taču brauc šos pašus darbus veikt Anglijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā un citur. Tātad problēma ir mūsu pašu darba devējos un darba organizācijā! Es šos viesstrādnieku piesaucējus uzskatītu par apdraudējumu valsts drošībai, jo šiem darba devējiem ir pilnīgi vienalga vai šie iebraucēji pēc tam izbrauc no valsts jeb papildina Latvijā krievvalodīgo kopienu, kas pēc tam kačā savas pravas un atbalsta tādas mērgļu apvienības, kā 'Saskaņa', 'Krievu savienība', 'Ruskij mir', 'Ruskije antifašisti' un tml...
Futs Bols
11. jūlijā 15:17
SN, darbaspēka tirgū - tāpat kā jebkurā citā - cenu nosaka pieprasījums un piedāvājums. Darbaspēka īpašnieks (strādnieks) grib to pārdot pēc iespējas dārgāk, bet darba devējs (zemnieks) grib to nopirkt pēc iespējas lētāk. Cenu nosaka vienojoties. Jā, ir arī skopi darba devēji, bet ir arī slinki strādnieki ar pārspīlētām prasībām. Bet tādi nav visi, tādi ir mazākā daļa. Lielākā daļa darba devēju un ņēmēju ir normāli un spēj vienoties par savstarpēji pieņemamiem nosacījumiem.
Futs Bols
11. jūlijā 15:23
romb, tā nav unikāla Latvijas problēma, tā ir visas pasaules problēma, ka cilvēki, augot dzīves līmenim, vairs negrib strādāt smagu, vienmuļu darbu. Nu nevar robots novākt zemenes vai avenes, tur vajadzīgs roku darbs. Ja Latvijas iedzīvotāji turpina pamest valsti vai arī nevēlas smagi strādāt, tad nav citas izejas, kā vien ievest viesstrādniekus. Tā dara daudzas Eiropas valstis.
Agris Aboltins
11. jūlijā 15:39
.... jo interese bija ārkārtīgi liela un nav varēts uz visiem zvaniem atbildēt................. Ar šādu attieksmi mūžam strādniekus neatrast. Ogas lasīt nav viegls darbs, kā jebkurš ražas vākšanas darbs. To pateiks jebkurš, kam bijis kaut reizi dzīvē dārziņš vai pabijis mežā kaut priekš sevis salasīt. Ok, interesē bija liels, bet atbildēt vajag visiem. Kur problēma, nosēdināt vienu pie telefona un lai tik pieraksta vārdus un tel.nr. Kad pirmie celmlauži būs pamukuši, būs kur piezvanīt. Bet, divi eiro stundā, da nu nafig, mežā var vairāk salasīt. Iz pieredzes.
Svētais Naivums
11. jūlijā 15:47
> Futs Bols Šodien 15:17 Fut Bol, nu bet par to jau arī rakstīju tikai citiem izteicieniem. Problēma Latvijā ir tāda, ka ne ņēmēji, ne devēji viens otrā neklausās un katrs "kačā savas pravas". Patiesībā katrs grib ēst baltmaizi ar sveistu, bet ja tā, tad vajag arī adekvāti uzvesties. Ja tev pieder zemeņu lauks, jautājums: kas ir svarīgāk, dabūt apdrošināšanu par postā aizlaistu ražu( pie nosacījuma ja kāds tādu maksā), vai tomēr atrast sakarīgu darbaspēku par atbilstošu samaksu kas visu laiku nolasīs? Nu un trešais variants, sēdi lauka malā un vaimanā kāpēc izņemot putnus neviens ogas nelasa. Visbeidzot, ja netiec galā ar biznesu kuru esi uzsācis met plinti krūmos un dari to ko proti.
Futs Bols
11. jūlijā 16:46
SN, tu tomēr visu laiku vel to bumbu uz zemnieku pusi, bet patiesība ir kaut kur pa vidu.
Svētais Naivums
11. jūlijā 17:02
> Futs Bols Šodien 16:46 Ir jau tā kā saki, bet tie zemnieki šobrīd vairāk bļauj, darba meklētāji kaut kā nekliedz "gribu strādāt, dodiet man ko darīt". Lai gan patiesībā pēc visām karantīnām vajadzētu. Tātad tomēr zemnieki dara kaut ko nepareizi, nevis darba meklētāji.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi