Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
7 komentāri
Sakārtot:
kreacionists
2019. gada 1. augustā 16:55
“Neapreibinaties ar vīnu, no kā ceļas izlaidīga dzīve, bet topiet Gara pilni.” (Ef.5:18) Šis pants Jaunājā Derībā ir doktrīnas par atturību un aizliegumu lietot jebkādu alkoholisku dzērienu stūrakmens. Pāvils nosoda cilvēka saistību ar alkoholu, sākot no vienas alkoholiskās glāzītes pacelšanas, iereibšanas, atrašanās alkohola reibumā draugu lokā vai publiskās vietās. Apreibināties ar alkoholu ir pilnīgā pretstatā Svētā Gara klātbūtnei. Apustulis māca, ka apreibināšanās ar alkoholu ir sākums dramatiskai, apgrēcīgai, netikumiskai dzīvei. Apustulis aizliedz lietot alkoholu, bet pavēl ikkatram sevi veltīt attiecībām ar Svēto Garu. „Neapreibinaties” ir grieķu valodas vārda „methyskesthe” tulkojums un nozīmē „nesākt intoksicēt” un „nesākt apreibināt” sevi.
kreacionists
2019. gada 1. augustā 16:55
Jānis Jaunsudrabiņš (1877-1962) ,latviešu raktnieks un gleznotājs, bieži apmeklēja atturības pasaķumus un raksta par alkoholu: „Viena no visizplatītākajām indēm pasaulē ir alkohols. Senāk runājām par tautas apdzirdīšanu, kad laukos katrai baznīcai līdzās bija krogs, kad katrā pagastā šo iestāžu bija daudz, bet kam tagad lai uzveļam vainu? Alkohola jautājums diemžēl ir problēma, kas nav tik viegli atrisināma. Ir zināms, ka prohibīcijas valstīs tikai uzplauka kontobanda. Tātad no augšienes dzeršanas postu nav iespējams novērst. Ļaunumam jākēras pie saknes. Kā no katras slimības visvieglāk tikt vaļā ar izvairīšanos, tā katram jau no mazām dienām jāsargajas no alkohola. Jauneklis, bieži vien pusaudzis, sāk dzert ar peispiešanos un tikai tāpēc, ka ka redz tuviniekus vai cienījamus cilvēkus to darām. Tādēļ, ja gribam mazināt dzeršanas postu – par pilnīgu atturību vēl nesapņosim, vispirms vecākiem jārāda laba priekšzīme saviem bērniem. Tālāk – jāatturas no dzeršanas lauku saimniekiem. Tāpat dzeršanai nedrīkst nodoties skolotāji. Ārstam jau katrā ziņā jābūt atturībniekam, jo viņš taču vislabāk zin, kas veselībai kaitīgs. Vēl mazāk alkoholu drīkst lietot mācītājs, kas runā par dzeršanu kā grēku.”
kreacionists
2019. gada 1. augustā 16:56
1924.gada 24.decembrī Latvijas Saeima pieņem žūpības apkarošanas likumu, kura pirmās daļas septiņos punktos norādīts: 1.p. aizliedza tirgoties ar alkoholiskiem dzērieniem un tos lietot svētdienās, svinamās un īpaši nosauktās dienās visu dienu, sestdienās pēc plkst.12.dienā, bet darbdienās pēc plkst.22.; 2.p. aizliedza jebkādu alkoholisko dzērienu reklamēšanu; Policijas sniegtajā informācijā, dažādu amatpersonu un iedzīvotāju izteikumos, statistikas analīzē žūpības likuma realizācija bija novērtēta pozitīvi. Piemēram, Rīgas pilsētas prefekts O.Grinvalds par to izsakās sekojoši: „Lieldienas svētki šogad, salīdzinot ar agrākiem gadiem, pagāja ārkārtīgi klusi. Tam par iemeslu alkohola apkarošanas likums. Senāk pilsētas nomalēs bija novērojama trokšņošana, izdzīve un strīdi, kas bieži nonāca līdz nedarbiem ar rungām un nažiem. Ar šādu kārtības traucēšanu bija slavena Latgales (Maskavas) priekšpilsēta. Tagad te svētki pagāja visklusākā un priekšzīmīgākā kārtībā. Arī pārējās pilsētas daļās starpgadījumi nav notikuši. Piedzērušo skaits svētkos konstatēts ļoti mazs.” Tomēr ar laiku tika veikti grozījumi šajā likumā un saeimas deputāte B.Pīpiņa šajā sakarā izteicās: „Savā laikā Augstā nama iemītnieki skatījās ļoti ideāli uz alkohola apkarošanas jautājumu, sevišķi tanī laikā, kad vajadzēja pieņemt alkohola apkarošanas likumu. Tieši tas ideālisms toreiz runāja, ka jāaizsargā tautas veselība, tautas morāle, jāaizsargā valsts pilsoņu maks. Par nožēlošanu, šis ideālisms vēlāk daudzos izzuda un maz pa mazam sāka šo likumu drupināt - vajadzēja sestdienās atvērt krogus, taisni tajās dienās, kad strādnieki dabū algu, taisni tad, lai viņi savus makus varētu iztukšot. Tagad pienākusi kārta alum. Alus par maz plūstot. Degvīns jau tā daudz plūst, jo viņš ir lēts, par to ir gādāts. Bet kungiem vajaga, lai arī alus daudz plūstu. Kas ir tas spēks, kas liek šo likumu drupināt? Mēs dzirdām: «BUDŽETS, BUDŽETS, BUDŽETS".
seniors
2019. gada 1. augustā 17:25
Alkohols nelielos daudzumos nav kaitīgs veselībai. Amerikas pieredze parādīja, ka ievedot sauso likumu, strauji pieaug noziedzība, korupcija un mafija kļūst varena. Ceļot cenas alkoholam tauta nodzerās dzerot odekolonu un citus draņķus, galīgi sabojājot veselību
Atkal ēsti
2019. gada 1. augustā 17:50
Ir priekšā latviešiem... 🤔
Bet
2019. gada 1. augustā 20:00
ne likt - tikai piedāvāt...
!!!!!
2019. gada 1. augustā 20:22
Bet mums stāstīja , ka nav nodokļu kariņa. Latvija baidījās, ka atbildot igauņiem, mēs uzsāksim kariņu un cik tas ir slikti un tā nevajag darīt un naudiņa Latvijas budžetā jau pietiek un visi ir godīgi. Tagad redzam, ka tas bija gudrs ātri lēns igauņu gājiens - apjāt gan Latviju, gan skandināvus un tagad atklāti par to priecāties. Tagad Latvija zaudēs gan igaunijas pircēju, gan skandināvijas pircējus. Apsveicu mūsu "domājošos" prātotājus un lēmuma pieņēmējus, jo Latvijai jau neko nevajag, izņemot, zero iepakojumu, izdabāt citiem, piebāzt savas kabatas, iekasēt OIK un palielināt maksu par apkuri un atkritumiem. Kā dziesmā saka - Kāda burvīga sagadīšanās...., a varbūt kāds/kādi ar šādu lēmumu nopelnīja.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi