Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
3 komentāri
Sakārtot:
Vērotājs
2021. gada 2. janvārī 12:57
Kauns nav rakstīt tādas muļķības par Rietumiem. Tagad Sokrats tiek uzskatīts par vienu no Rietumu filozofijas pamatlicējiem, viņa centrālā tēma – tikumība. Rietumu filozofija pamatā tagad ir pavisam citas vērtības.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Mara Brige
2021. gada 2. janvārī 23:54
Sokrāts no tūjām izveidoja labirintu un tur ar saviem audzēkņiem pastaigājās, mācot dzīves gudrības. Mums arī vajadzētu pie skolām tādu labirintiņu izveidot klases stundām vai arī mazu pjedestāliņu izveidot nu tā 2 m augstumā, kur skolēniem uzrāpties un izteikt savas domas starpbrīžos pavasara saulainajās dienās. Lai pārējie pulcējas un klausās vai norauj nost no pjedestāla, vai lai skolēns uzrāpjas un parāda, ka sāk domāt un tam drīz būs ko teikt, jo sēž, domīgi zodu balstot uz delnas.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Vērotājs
2021. gada 3. janvārī 05:52
Bagātību un dižciltību viņš neuzskatīja ne par ko vērtīgu, gluži otrādi – par ļaunumu. Savās vēlmēs un izpausmēs viņa bija pieticīgs. Kad Sokratam kāds paziņa reiz teica, cik liela laime esot iegūt to, ko vēlas, viņš atbildēja: “Vēl lielāka laime ir vispār neko nevēlēties.”-------Kā ar to algas pielikumu pandēmijas laikā?Kā ar visām transporta un mājokļa kompensācijām, kā ar reprezentācijas izdevumiem? Labi ka Sokrāts to visu neredz.Tagad, kapitālismā, visa pamatā ir ticība mamonam – bagātības (naudas) dievam un viņa brīnumainajam spēkam. Viens ir vēlamais, otrs ir esošais, nevajag esošo uzdot par vēlamo.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi