Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
7 komentāri
Sakārtot:
Mareks Bahmanis-Šamanis
23. jūnijā 06:53
"Nopietni kolekcionāri mēdz izvēlēties ne tikai vēsturiskas tēmas, bet arī retas banknotes un retus gadus." -nopietni kolekcionāri cilvēku dvēseles kolekcionē un nedod Dievs tādā kolekcijā ietrāpīt..
Vitto
23. jūnijā 07:07
Zināma sajūta...vispirms sāc kolekcionēt kaut ko,tad kaut ko konkrētu un pēc tam paliek diezgan garlaicīgi un sāc sekot retumiem un nekas neliekas par dārgu-galvenais ir dabūt.
Imanuel Levin
23. jūnijā 12:18
Paldies par interesanto rakstu! Vēlos pievienot dažus aizrādījumus. 1) Ir tāda vēstures zinātnes palīgdisciplīna bonistika, kas nodarbojas ar naudas zīmju kā vēstures avotu pētniecību. Papīra naudas zīmju kolekcionēšana arī ir bonistika. (Varbūt vajadzēja šo svešvārdu vismaz pieminēt.) 2)Par Riharda Zariņa veikumu ir samērā daudz publikāciju, arī par pirmo demokrātiskās Krievijas pastmarku, un arī "Mongolijas" naudu.( Skatīt Ducmanes monogrāfiju un paša Zariņa atmiņas. Informācija ir pat Vikipēdijā.) 3) Latvijas heraldikā mākslinieki piedāvāja arī astoņu staru un divpadsmit staru zvaigznes. Veiksmi autoriem!
Filips Līcis
23. jūnijā 17:34
Autoram izbrīnu radīja,.. kā jauneklis varēja nokļūt Amerikā. Zināju ka, man tuvs rada gabals, (Edvards Skridailo) jau puikas gados toreiz pamanījies ar vienu no kuģiem uzlavī ties un slepus,, kā zaķis"tur nokļūt. Sabijies tur vairākus gadus, tad atgriezies un sācis strādāt Sibīrijā zelta raktuvēs. Tad turpinājumā par autobusa šoferi, kur Alsungā bija nokaitinājis vietējos saucot:suiti, stājaties rindā lai var saskaitīt pogas. Saraušanās iznākušas arī strādājot par taksistu. Kāds vai kāda bija nokaitinājuši viņu. Nākamā kundzīte tā bailīgi pajautājusi:šoferīt, vai jūs varētu mani aizvest...... Nebija pateikuši līdz galam, kad izdzirfējusi: Nepļurksti un gulēs iekšā. Protams, brauciens izpalika, jo tika rakstīta sūdzība laikrakstam,, Padomju Dzimtene "(tagad.,, Kurzemnieks") P. S. Pieminētā persona nu jau vairāk kā gadus 30 ,, ceļo" Visumā tālēs.
Jānis Bērziņš
23. jūnijā 17:56
Tomēr jāsaka godīgi - pilns rublis tiem kolekcionāriem nav....
Aivars Liepins
23. jūnijā 18:27
Ceru ka raksts palīdzēs atrast jaunus retumus.
Ādolfs Nāks
23. jūnijā 19:09
Laba ideja naudas viltotājiem, sākt zīmēt šitādas banknotes. Pēc idejas tie ir tikai papīra gabali, par ko kriminālkodekss laikam nedraud.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi