Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
7 komentāri
Sakārtot:
Vecais
23. jūnijā 08:49
Tikai, kāpēc rakstā nav minēti tie Latvijas komunisti, kuri aizliedza Jāņus? Tie bija Pelše, Pugo un Gorbunovs. Visbrīvāk varēja svinēt Vosa laikā. Tad bija atļauts darba kolektīviem 24. jūniju ņemt kā brīvdienu. Iepriekšējo sestdienu atstrādājot. Es uzskatu, ka patreizējie aizliegumi ir vissmagākie. Tik traki nebija pat krievu okupantu laikā.
Kurmis Kurmis
23. jūnijā 09:47
Dežūrtrollis vecais atkal klāt!Nemuldi par krievu laikiem,beidz aizstāvēt savus drauģeļus,kas šeit ieplūda vesels miljons pēc kara un neļāva latvietim svinēt Jāņus!Demagogs tu esi!Kādi tev tagad aizliegumi ???Savā mājā kopā ar savējiem svini līdz ģībonim!Vismaz rkastu būtu izlasījis par represijām pret līgotājiem....idiots.... Pats okupantu pēctecis visus saukā par okupantiem,viltīgs vatņiku paņēmiens! Visiem lustīgus Jāņus!
Vecais
23. jūnijā 10:00
*Kurmis Kurmis Šodien 09:47* Ne jau krievi aizliedza Jāņus. Un ne jau krievi gribēja nojaukt Brīvības pieminekli, bet latviešu komunisti. Pateicoties krievu tautības PSRS kultūras ministrei Furcevai, Brīvības piemineklis netika nojaukts.
Kurmis Kurmis
23. jūnijā 10:00
Svētkus aizliedza ne vien svinēt, bet no aprites izņēma visu, kas saistīts ar Līgo tematiku. No dziesmām svītroja vārdus „siers”, „alutiņš”, „jāņuzāle” utt.. Padomju pakalpiņu rokas aizsniedzās līdz pat kulinārijas grāmatām, kurās bija siera siešanas receptes. Aizgāja līdz tādam absurdam, ka jāņtārpiņus sāka saukt par spīdeklīšiem. Jāņos bija ieteicams nedzert alu – varēja pārprast. Darba vietās drosmīgākie jaunieši vāca parakstus, lai atļauj svinēt svētkus, kam sekoja čekistu represijas. Tolaik rakstīja, ka laikā, kad padomju cilvēks straujiem soļiem dodas pretim spožajai komunisma nākotnei, mežonīga pagānu ālēšanās nav pieļaujama. Vecais trolli un tagad ir vēl sliktāk??? Pajolis ...
Vecais
23. jūnijā 10:13
*Kurmis Kurmis* Tu raksti par Staļina un Latvijas PSR Tautas komisāra Viļa Lāča laikiem. Es saku par Brežņeva un Latvijas PSR komunista A. Vosa laiku. Tad visur Latvijas laukos 24. jūnijs bija brīvdiena. Pilsētās, rūpnīcās pārsvarā bija tāpat. Jo arī krieveļiem patika iedzert. Kad Vosu nomainīja Pugo, Jāņi tika aizliegti.
Kurmis Kurmis
23. jūnijā 10:35
Vecais beidz aizstāvēt savu furcevu! Vera Muhina, kura kļuva slavena visā pasaulē ar savu krievu strādnieku un kolhoznieci, nebūt nebija proletāriešu izcelsmes. Viņa piedzima Rīgā visai turīgā tirgoņu ģimenē. No mātes, kura bija tīrasiņu francūziete, meitene mantoja mīlestību pret svešvalodām, bet tēvs spēja ieinteresēt meiteni zīmēšanā. Tieši Muhina izglāba.nevis furceva!
Ādolfs Nāks
23. jūnijā 11:01
Cik sevi atceros no kāda 1970. gada, Jāņus svinējām un svinējām kā gribējām. Gan latvieši, gan krievi. Neviens netraucēja. Vecākā paaudze vēl Līgo dziesmas no galvas zināja. Vienīgi nedaudz iespringt nācās, lai aliņu pietiekošā daudzumā iepirktu.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi