Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
14 komentāri
Sakārtot:
Ādolfs Nāks
10. maijā 09:45
Kas notika ar "Vefieša" iekārtām, īsti nav zināms. ==== Ir zināms. Tāpat kā citus VEF korpusus brutāli sagreiza lūžņos, veda ur Rumbulu, tur pārkrāmēja vagonos un aizveda uz Liepājas Metalurgu. Tas Vefs tāds kā derīgais izraktenis bija, plēšot nost alumīnijs un ņerža tonnām parādījās. Varu arī pastāstīt, kā notika Vefa korpusu "privatizācija". Vienīgais zaudētājs bija Latvijas valsts.
Ādolfs Nāks
10. maijā 09:59
Nē, sēņu veci, pārsvarā aktīvi latviešu puikas, kāds krievs arī. Izbrīnīja arī tas, ka Auseklīša Krisbergs vai kā viņu tur sauca, klīda vienreiz pa Vefu apsargu kompānijā, lai gan oficiāli tad cietumā it kā sēdēja.
Arita Takahashi
10. maijā 11:54
Es tur kādreiz ēdu. Atceros, kā tas toreiz bija. Bija jautri. Daži iesprūda automātiskajās durvīs. Tad tās dažreiz atslēdza. Atceros, ka darbinieki jutās ļoti lepni par to, kādā līmenī bija automatizācija.
Tamis Jamis
10. maijā 13:32
Izklausas ka vis labais ir bijis pagatne. Tada ka dzivoshana pagatne! Mums jaturpina dzivot ari shodien. Vai esam uz tadiem sasniegumiem ari shodien?
Andris Mežpapāns
10. maijā 16:03
Es šai ēdnīcā(jaunajā) stradāju par elektriki.Ēdnīcas iekārtas un traukus pārdeva kādai krievijas armijas daļai.Man vēl ir saglabājusies VEF kredīta karte ar kuru varēja paēst vai nopirk pusfabrikātus arī kulināriju , tad kad vairāk kabatā nebija ne kapeikas.No tiem ,,konusiem ''uz riteņtiņiem, ar saspiesto gaisu,,iespieda vai nu kartupeļu biezputru vai ķīsēli biezpiena sacepumam.Kotleti vai ko citu meičas uzlika uz šķīvja atkarībā kādas krāsas lampiņa pasūtījumam bija iedegusies.Pamatā visu izgatavoja (vārīja un cepa ,salātus gatavoja) vecajā kombinātā un atveda uzjauno kombinātu.šī projekta īstenošanā piedalījās zēni no 40 nodalās (TPN -tehniskās pētniecības nodaļa).
juju
10. maijā 16:21
visu cieņu tiem inženieriem un speciālistiem,kas to visu veidoja. VEF kā rūpnīcu varēja saglabāt, jo bija laba kvalitāte tiem aparātiem (skaņa, dizains). varēja uzlabot tehnoloģijas utt. un turpināt strādāt. man tagad jāspēlē ķīniešu radio.
Haks Piterss
10. maijā 17:31
Protams , ka visu slikto okupantu būvēto vajadzēja vai nu izlaupīt vai uzspridzināt !
Inita Papendika
10. maijā 18:42
jāaaaa....mums bija no Vecbebru tehnikuma laika bijusi ekskursija uz turieni,kā jaunajiem speciālistiem,apskatīt moderno,tolaik,robortizēto apkalpošanu,nezinu,kas tur bija,nebija,bet tā ar netikām...žēl gan.
Elisa Meijere
11. maijā 01:40
atceros, tur bija ļoti garšigs ēdiens, un varēja pirkt uz māju dažādus pīrāgus un bulciņas, vienmēr svaigus, siltus
Vejins Latmo
11. maijā 01:40
jo tuvāk brivībai,jo lielāka zagšana!pēc ceturtā maija augstākstāvošos amatos zaga vispār uz nebēdu!a tagat pietrūkst,jānoņen vairāk no strādājošā,lai tikai sēdošie pie siles nenomirtu badā!tagat kad pandēmija ta deputātiem pilna alga un vēl parmaz!
Valērijs Losevs
11. maijā 07:00
Es tur arī,strādāju un ēdu,super ēdnīca. Vēl tur darbojās zviedru galds. 1.50 rbl.
Arvids Bobinskis
11. maijā 10:40
Mans tēvs Haralds rūpnīcā VEF strādāja praktiski visu savu darba mūžu līdz savai nāvei 1978. gadā. Viņš strādāja 5. cehā pie telefona aparātiem. Par labu darbu viņš ir saņēmis nelielu apbalvojumu- rokas pulksteni, kas man vēl tagad ir saglabājies. Vismaz divas reizes viņš saņēma arī krūšu nozīmīti "VEF veterāns". Man joprojām sāp sirds par to, ka šis kādreiz plaukstošais uzņēmums vairs nepastāv. Uzņēmumam VEF vajadzēja kļūt par Latvijas veiksmes stāstu. Uzskatu, ka tur bija visas iespējas, lai pie prasmīgas vadības VEF kļūtu par Nokia, Siemens vai Samsung līmeņa uzņēmumu. Tādā gadījumā Latvija būtu kļuvusi par valsti, kas radioaparātus, mobilos telefonus un citu elektrotehniku eksportē uz citām valstīm, nevis iepērk Ķīnā. Bet diemžēl notika pretējais. Tas ir ļoti skumji...
Vents Cīrulis
11. maijā 14:44
Savulaik VEF-ā praksē biju. Cehs bija tieši blakus Vefietim. Bija kaukāziešu ēstūzis, pelmeņnīca, kā arī automatizētā līnija ar kompleksām pusdienām. Tur varēja pašmaukties un paēst lētāk :)
Edmunds Liepa
12. maijā 23:41
Man ar bija tas gods strādat Vef.Ēdināšana bija izcila.Bija pīrādziņu māja,bija virtuļu māja,vecā ēdnīca(tā mēs viņu saucām) zem Zeva pagrabā,vēl komplekss pie Ūnijas ielas,ja nemaldos,tagad tur ir Domina.Protams kafejnīcas gandrīz katrā korpusā. Un kronis visam bija jaunais kombināts par ko ir minēts rakstā. Piebildīšu,ka tik garšīgi kūpinātas vistas es savā mūžā vairs,pagaidām neesmu baudījis,par putkrējumu torti pat nerunāsim. A, runājot par ēdināšanas kombinātu ..viņu demontēja un pārdeva - divām krievijas armijas daļām,tur I.Poga(miris) izstrāja pat speciālas paplātes un plastmasas traukus,lai neplīst un zaldāti nesaplēš. Orģinālā bija keramikas trauki. Kāpēc es to zinu? Nu man bija gods strādāt tajā laikā kopā ar Induli un Daini,Juri,Ģirtu,Miervaldi un citiem Rec darboņiem un nedarboņiem!

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi