Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
18 komentāri
Sakārtot:
Tviter Šmiter
2019. gada 29. septembrī 10:31
Izrādās pirmais jūsu mīkstās Sarkanās armijas komandieris un izveidotājs bija LATVIETIS, LATVIEŠU STRĒLNIEKS. Nepaies vēl ne desmit gadu kad būs raksts par pirmo gulaga nometņu sistēmas izveidotāju un pirmo komandantu biedru BERZIŅU. LATVIETI NO LATVIJAS.
Tviter Šmiter
2019. gada 29. septembrī 10:31
*nīstās
Roma Ti
2019. gada 29. septembrī 11:45
Tviter Šmiter, pirms sāc zākāties vispirms uzmanīgāk izlasi, kāpēc Jukums Vācietis kļuva par latviešu strēlnieku komandieri. Vācietis saprata, ka tikai nākot boļševikiem pie varas Latvija iegūs neatkarību. Un tā ir taisnība! Diemžēl, nākot pie varas Staļinam, boļševiki (komunisti) izlēma atgūt bijušās republikas un pievienot sev citas militāri vājākās valstis. Rezultātu mēs zinām - 50 okupācijas gadi...
Aigars Vācietis
2019. gada 29. septembrī 12:02
Mans vecvectēvs Jukums Vācietis bija Krievu (padomju) armijas pirmais galvenais virspavēlneks kurš ar Ļeņinu bija labos sakaros un tad ,kad 1918.gada jūlijā Ļeņins ar visu komunistu varzu sēdēja pagrabā ,tika panākta vienošanās , ka Latvijas teritorija būs neatklarīga valsts. Ļeņins ar visu varzu tika atbrīvots un turpināja Krievijas valsts "pārvaldi". Latvijas valsts pasludināja savu netkarību un uzsāka cīņas ar vācu armijas daļām. Gadu vēlāk Latvijā ienāca padomju karaspēks .Sākās Stučkas valdība. Karaspēks iegāja līdz Liepājai un apstājās 30 km no tās. Ja pulkveža Vācieša vadītā armija būtu ieņēmis Liepāju, tad Ulmanis ar visu valdību ,kura dzīvoja uz kuģa "Saratov" , varētu doties prom ,jo Latvijas neatkarība būtu izčākstējusi. Tas nenotika. Ulmanis ļoti baidījās no Vācieša . Tāpēc viņu arī neielaida Latvijā. Atbrauca mana vecvec mamma ar trijiem bērniem ,bet pulkvedis Vācietis palika Krievijā.
Janis Jansons
2019. gada 29. septembrī 15:52
Te viss ļoti skaisti uzrakstīts, bet ir viens liels BET, kāda bija latviešu sarkano strēlnieku t.sk. Vācieša loma asins plūdos kurus tie organizēja apspiežot dažādos Krievijas reģionos sacelšanos pret boļševiekiem. Tur vāciešveidīgie ļoti "izcēlās"...
Jānis Labrencis
2019. gada 29. septembrī 16:16
Ir tādi cilvēki, kuri pāriet pie uzvarētājiem. Tad, kad Latvijai gāja smagi, tad gan J. Vācietis nenāca palīgā, kā to izdarīja Oskars Kalpaks. Kāpēc ļāva Staļinam nākt pie varas, ja visi kopā bija tik lieli karotāji? Ja karoji pret Latviju, tad paliec arī pie krieviem. Vēture iet līkloču ceļus, bet katram ir jāiet savs, taisns ceļš.
Beerdrinkers Von Kowelenz
2019. gada 29. septembrī 16:17
Aigar Vācieti, tevis teiktais neatbilst vēstures faktiem.
Sēņu Vecis
2019. gada 29. septembrī 17:09
kad 1918.gada jūlijā Ļeņins ar visu komunistu varzu sēdēja pagrabā ,tika panākta vienošanās , ka Latvijas teritorija būs neatklarīga valsts. Ļeņins ar visu varzu tika atbrīvots un turpināja Krievijas valsts "pārvaldi". Latvijas valsts pasludināja savu netkarību un uzsāka cīņas ar vācu armijas daļām. Gadu vēlāk Latvijā ienāca padomju karaspēks .Sākās Stučkas valdība. ====================================================== Ko tu tur melo ? Nekāda vienošanās nekad n e t i k a panākta . ****** Tava srākanā okupantu armija Latvijā iegāzās pēc mēneša, nevis pēc gada. Kādēļ tu tā melo ?
Sēņu Vecis
2019. gada 29. septembrī 17:11
. Vācietis saprata, ka tikai nākot boļševikiem pie varas Latvija iegūs neatkarību. Un tā ir taisnība! ================================================= ==== Kāda taisnība ? Ko tu tur melo ? Latvija ieguva neatkarību , neatkarīgi ne no komunistiem , ne no cariskās Krievijas fanātiķiem.
Sēņu Vecis
2019. gada 29. septembrī 17:12
Vācietis saprata, ka tikai nākot boļševikiem pie varas Latvija iegūs neatkarību. Un tā ir taisnība! ====================================================== Ko tu tur melo ? Kādēļ ta' tavi boļševiki uzbruka jaunajai LV 1918.gada decembrī ?
Sēņu Vecis
2019. gada 29. septembrī 17:15
kad 1918.gada jūlijā Ļeņins ar visu komunistu varzu sēdēja pagrabā ,tika panākta vienošanās , ka Latvijas teritorija būs neatklarīga valsts. Ļeņins ar visu varzu tika atbrīvots un turpināja Krievijas valsts "pārvaldi". Latvijas valsts pasludināja savu netkarību un uzsāka cīņas ar vācu armijas daļām. Gadu vēlāk Latvijā ienāca padomju karaspēks .Sākās Stučkas valdība. ===================================================== Kurā skolā tu mācījies vēsturi, ja atļaujies melot tādus vēstures melus ?
Sēņu Vecis
2019. gada 29. septembrī 17:16
,tika panākta vienošanās , ka Latvijas teritorija būs neatklarīga valsts. ====================================================== Ja jau tika " panākta vienošanās " , tad kakogo iksa tavs Kremlis uzbruka jaunajai LV 1918.gada deembrī ?
Sēņu Vecis
2019. gada 29. septembrī 17:28
Wot interesanti, kādēļ zōwietiskās ideoloģijas fanātiķi tā melo Latvijas vēsturi ? Un paši tic saviem meliem. Kurā skolā tos melus māca ?
Zane Liepiņa (Zaņuks)
2019. gada 29. septembrī 18:51
,, ... ka tikai boļševiku uzvara deva iespēju Latvijai būt neatkarīgai.'' ----------------------------------------------------------------------------------------- Tadu murgu sen nebiju lasijusi!
Vecais Kursis
2019. gada 29. septembrī 19:00
Vienošanās tika panākta ar rietumvalstu akceptu......visām trim Baltijas valstīm dodot pašnoteikšanos........Krievija bija spiesta piekrist un samierināties ar to kas viņiem bija.......Tā laika bardaku vēl ilgi varēs apspriest........Prūsija konfliktēja ar saviem radiniekiem un sponsorēja Ļeņinu kā drošāko variantu un arī Staļinam tika dots rietumu atbalsts......Rezultātā jefreitors tika pie varas rietumos un Staļins Austrumos.......bet arī šie divi iznireļi nelikās mierā.....bet mācījās viens no otra.......Zeku skola uzvarēja jo paņēma uz massu

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi