LU koris "Aura" ar mecenāta atbalstu dosies uz Austrāliju
foto: Ieva Leiniša/LETA
Latvijas Universitātes koris "Aura".
Kultūra

LU koris "Aura" ar mecenāta atbalstu dosies uz Austrāliju

Kultūras nodaļa

Jauns.lv/LETA

Pateicoties Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenāta ziedojumam teju 90 000 eiro apmērā, LU jauktais koris "Aura" kopā ar diriģentu Edgaru Vītolu decembrī dosies uz Austrāliju, lai piedalītos Latviešu Kultūras dienās Adelaidē, informēja LU fonda pārstāvji.

LU koris "Aura" ar mecenāta atbalstu dosies uz Aus...

Adelaidē koris piedalīsies svētku atklāšanas, kā arī kopkora koncertos, uzstāsies svinīgajā dievkalpojumā. Tūres programmā iekļauti arī atsevišķi koncerti.

Vītols gaidāmo tūri raksturoja kā iespēju korim būt "daļai no Austrālijas latviešiem liela notikuma" un nest pasaulē latviešu tradīcijas. Pēc viņa sacītā, šādi braucieni vairāk nekā 50 cilvēku kolektīvam izmaksā dārgi un bez mecenātu atbalsta nebūtu iespējami.

Šī ir otrā reize, kad mecenāts atbalsta kora dalību lielākajos diasporas pasākumos. Pērn koris piedalījās XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā.

Austrālijas Latviešu Kultūras dienas Adelaidē šogad norisināsies 60.reizi, pulcējot latviešus no visas pasaules, lai svinētu dziesmu un deju svētkus. Pasākums notiek ik pēc diviem gadiem, katru reizi citā pilsētā. Šogad tā norise plānota no 26. decembra līdz 31. decembrim.