Lai paātrinātu izsniegšanu, eksāmenu sertifikātiem mainīs parakstīšanas kārtību
foto: LETA
Ar izmaiņām centralizēto eksāmenu sertifikātu parakstīšanā cer paātrināt to izsniegšanu.
Sabiedrība

Lai paātrinātu izsniegšanu, eksāmenu sertifikātiem mainīs parakstīšanas kārtību

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Valdība otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās izmaiņas centralizēto eksāmenu sertifikātu parakstīšanā, lai paātrinātu to sagatavošanu un izsniegšanu.

Lai paātrinātu izsniegšanu, eksāmenu sertifikātiem...

Pašreizējā kārtībā paredz, ka centralizēto eksāmenu sertifikāti tiek izsniegti elektroniska dokumenta formā un parakstīti ar attiecīgās amatpersonas drošu elektronisko parakstu.

Tas nozīmē, ka aptuveni 110 000 dokumentu parakstīšana prasa vismaz 80 stundas nepārtrauktā darba režīmā, norāda IZM, kas piedāvā individuālu elektronisko parakstu vietā izmantot kvalificētu elektronisku zīmogu.

Izmantojot iestādes elektronisko zīmogu, sertifikātus parakstīs automātiskā režīmā bez amatpersonu iesaistes. Kvalificēts iestādes elektroniskais zīmogs ir juridiski pielīdzināms personas drošam elektroniskajam parakstam, ja likumā tiek noteikts attiecīgs izņēmums.