Pēc VID vēstulēm iedzīvotāji labprātīgi deklarējuši papildu nodokļus
foto: Edijs Pālens/LETA
Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.
Sabiedrība

Pēc VID vēstulēm iedzīvotāji labprātīgi deklarējuši papildu nodokļus

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

0

"Pagājušais gads ir viens no mūsu lepošanās pamata iemesliem, jo pie ļoti salīdzinoši nelielas valsts ekonomikas izaugsmes nodokļu ieņēmumi spēja būt būt par 7,5 procentiem lielāki nekā iepriekšējā gadā. Mēs iekasējām par 992 miljoniem eiro vairāk nekā 2023. gadā," apliecināja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Pēc VID vēstulēm iedzīvotāji labprātīgi deklarējuš...

"Tas ir Valsts ieņēmumu dienesta sasniegums. Protams, kopā ar atalgojuma pieaugumu kopējo darba samaksas fonda kāpumu. Bet šī lielā diference starp ekonomikas izaugsmi un nodokļu ieņēmumiem parāda to, ka arī cīņa ar ēnu ekonomiku ir veikusies daudz labāk nekā iepriekšējos gados. Tas, kas notiek janvārī, - nodokļu plāns ir izpildīts.

Gan darbaspēka nodokļi ir lielāki, gan arī uzņēmumu ienākuma nodokļu maksājumi ir lielāki. Tātad jau par 50 miljoniem eiro ir iekasēts vairāk nekā janvārī bija plānots. Tā kā šobrīd ir pāragri spriest par kopējām tendencēm, bet kopumā nodokļu ieņēmumi pildās labi, diezgan stabili. Protams, novirzes var būt. Skatīsimies, kā tas notiks gada laikā," LTV raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja VID ģenerāldirektore.

Jauns.lv 2024. gada oktobrī jau vēstīja, ka pēc VID izsūtītajām vēstulēm sarosījušies tūkstošiem iedzīvotāju. VID vēstules izsūtītas tiem cilvēkiem, kuriem rūpīgas datu analīzes rezultātā ir konstatētas vislielākās neatbilstības, proti, starpība starp viņu bankas kontu apgrozījumu un deklarētajiem ienākumiem ir vismaz 20 000 eiro vai vairāk.

Vēstuļu mērķis bija vērst cilvēku uzmanību uz iespējamo nodokļu nenomaksas risku (nedeklarētiem ienākumiem), aicinot izvērtēt kontos saņemtās naudas summas un deklarēt iepriekš nedeklarētos ienākumus, ja tādi tiek konstatēti, vai sniegt pamatotu izskaidrojumu par šīs naudas plūsmas iemesliem.

VID, veicot datu filtrēšanu, atlasījis kopumā 70 000 personu, kurām ir pamanīta būtiska neatbilstība (pārsniedz 20 000 eiro gadā) starp bankas konta apgrozījumu un tiem ienākumiem, kuri ir deklarēti VID.