<<<
Sabiedrība

"Garastāvoklis sabojājās," influencere vīlusies - Vecrīgas restorānā uz rēķina ar roku pieraksta, ka par ieturēto maltīti jāpiemaksā 10%

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šī nedēļa Rīgā ir veltīta kulinārijai: no 28. oktobra rit Rīgas restorānu nedēļa, kur apmeklētāji var baudīt īpašu trīs ēdienu ēdienkarti no sezonas produktiem. Tomēr restorānu iespaidi var būt dažādi, kā tas noticis influencerei Arīnai, kura vērsusies pēc palīdzības "Bez Tabu".

"Garastāvoklis sabojājās," influencere vīlusies - ...

Arina ar vīru jaunos restorānus apmeklē divas trīs reizes mēnesī un dalās savos video apskatos par savām vizītēm sociālajos tīklos. Nesen viņi vakariņojuši restorānā Vecrīgā. Ēdieni bija labi, cenas saprātīgas, iekārtojums restorānā -  diezgan trokšņains, bet tā nebija problēma.

foto: Ekrānuzņēmums no TV3 video
Vai tas ir pieļaujams?
Vai tas ir pieļaujams?

Galvenais nepatīkamais pārsteigums Arīnai un viņas vīram bija brīdis, kad viesmīlis atnesa rēķinu, kur gala summa tika nosvītrota, bet jaunā rakstīta ar roku - ar pievienoto dzeramnaudu 7 eiro (10%) apmērā. "Garastāvoklis ir sabojājies. Izvēles nebija, bija jāmaksā, bet pēcgarša pēc restorāna palika," saka Arīna, piebilstot, ka viņa ir par brīvprātīgajām dzeramnaudām.

Arīna, kā ierasts, dalījās savā pieredzē "Instagram", kur izpelnījās dažādas atsauksmes komentētāju vidū.

"Ja šādi "netīri paņēmieni" kļūs par normu, atvainojiet, bet es vairs neiešu nevienā restorānā vai kafejnīcā", "Ja man nebūtu paziņots par obligātajām dzeramnaudām jau iepriekš, es teiktu, ka manā kontā ir tieši tā summa, kas norādīta par pasūtīto ēdienu, un vairāk nemaksāšu. Lai izsauc menedžeri, policiju", "Ēd un dzer mājās, neej uz restorānu, bet ej uz ēdnīcu un apkalpo pati sevi", "Vispār, manuprāt, dzeramnauda katram cilvēkam jādod pēc paša pārliecības".

Valsts ieņēmumu dienestā skaidro, ka apsaimniekošanas maksa jānorāda čekā, nevis jāpievieno manuāli. Nauda nonāk uzņēmuma bankas kontā un, maksājot nodokļus, tiek sadalīta kā atlīdzība apkalpojošajam personālam.