Par Latvijas čempioniem orientēšanās maratonā kronēti Signe Sirmā un Valters Reneslācis
LČ orientēšanās maratonā starta foto.
2024. gada 16. septembrī, 21:56

Signe Sirmā un Valters Reneslācis aizvadītajā nedēļas nogalē Tomes pagasta Kausezera apkārtnē uzvarēja Latvijas čempionātā orientēšanās maratonā, informē Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Par Latvijas čempioniem orientēšanās maratonā kron...

Latvijas čempionāts orientēšanās maratonā, vīri elites grupā devās 24,8 km distancē, bet elites dāmām distances garums bija 15,6 km.

Dalībniekus sacensībās ar kopējo startu Tomes pagasta Kausezera apkārtnē sagaidīja mainīgs apvidus - no skrajiem priežu mežiem, līdz bieziem nātru laukiem; tikpat dažāds reljefa profils - no stāviem Kausupītes krastiem, līdz plašiem purvu līdzenumiem.

Sieviešu elites grupā Latvijas Kausa sezonas līdere Signe Sirmā bija nepārspējama - teju visu distanci veicot kopā ar pagājušā gada čempioni Iritu Puķīti, “Alnis OK-JNSC” sportiste izšķirošā brīdī veica izrāvienu un nodrošināja sev ceturto Latvijas čempionātu medaļu šosezon, finišējot pēc nepilnām divām stundām. Pārējais goda pjedestāls “OK Kāpa” sportistēm - Iritai Puķītei otrā vieta, bet Ievai Rukšānei trešā.

M21E grupā par Latvijas čempionu kļuva Valters Reneslācis (Ogre OK/SC), kurš distanci pieveica divās stundās un 38 minūtēs. Distances beigu posmā trīs sportistu grupā vicečempiona godu izcīnīja Kristaps Jaudzems, kurš aiz sevis atstāja Jāni Kūmu, bet ceturtajā vietā rogainingu speciālists Kārlis Lauders.