
Eiropas karatē čempionātā Beata Girvica izcīnījusi sudraba, bet Aleksandra Mihailova bronzas medaļu

Latvijas pārstāve Beata Girvica sestdien Erevānā Eiropas karatē čempionātā izcīnīja otro vietu "kumitē" disciplīnā, bet Aleksandra Mihailova ieņēma trešo vietu, savā "Facebook" kontā ziņo Latvijas Karatē federācija (LKF).
Svara kategorijā līdz 61 kilogramam Girvica savā pirmajā Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē ar 4:1 pieveica slovēnieti Hanu Debeļaku, ar 6:3 - horvātieti Miju Zarko, ar 2:0 - zviedrieti Annu Nilsoni un rumānieti Mihaelu Mirunu, bet finālā ar 0:2 piekāpās ukrainietei Oleksandrai Šolohovai.
Mihailova svara kategorijā līdz 50 kilogramiem cīnījās 3:3 ar Austrijas pārstāvi, taču uzvarēja, pateicoties pirmajam gūtajam punktam (senšu), ar 2:1 uzvarēja Rumānijas karatisti un ar 5:3 - Slovākijas sportisti, bet ar 1:7 zaudēja itālietei Erminijai Perfeto.
Cīņā par trešo vietu Mihailova ar 5:4 pārspēja Ukrainas sportisti Jūliju Palaševsku. LKF ziņo, ka vispirms uzvara tika piešķirta ukrainietei, taču Mihailovas treneris Andrejs Ozerovs izmantoja noteikumos paredzēto protesta iespēju, apstrīdot tiesnešu lēmumu nepilnu sekundi pirms cīņas beigām.
Protests tika apmierināts, punkts piešķirts Latvijas sportistei, un pēc atlikušo 0,6 sekunžu cīņas par uzvarētāju tika atzīta Latvijas karatiste. Artūrs Stepanovs svara kategorijā līdz 67 kilogramiem "kumitē" sacensībās izcīnīja septīto vietu, bet Kirils Membo bija devītais "kata" disciplīnā.
Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēja Girvica, Mihailova, Stepanovs, Membo, Marija Luīze Muižniece, Deniss Kalvāns un Andreass Meļņičenko, treneri Ruslans Sadikovs, Ozerovs, Maksims Halatins un Andrejs Žaglovs, kā arī tiesneši Santa Drozdova, Aleksandrs Kudrjavcevs un Igors Ņikonovs. Eiropas čempionāts individuālajās un komandu disciplīnās Armēnijas galvaspilsētā Erevānā notika no 7. līdz 11.maijam.