
Kitija Laksa gūst 16 punktus Skio "Famila" uzvarā A sērijas mačā; Gulbei Ungārijas kauss

Latvijas basketboliste Kitija Laksa svētdien Itālijas A sērijas spēlē guva 16 punktus un palīdzēja Skio "Famila" izcīnīt uzvaru.
Skio vienība mājās ar 79:49 (22:17, 27:10, 14:14, 16:8) uzvarēja "Pellegrini Alpo" basketbolistes. Laksa, spēlējot 33 minūtes un 30 sekundes, grozā raidīja četrus no astoņiem divpunktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un abus divus soda metienus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienreiz kļūdījās, pārtvēra divas bumbas, izprovocēja divus pārkāpumus, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+24) un iekrāja 13 efektivitātes koeficienta punktus.
Skio komandā 21 punktu guva Žanelle Salona, bet 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas bija Dorkai Juhašai. Pretiniecēm 12 punktus guva Helmi Tulonena.
Tikmēr Laura Meldere guva četrus punktus, Kampobaso "La Molisana Magnolia" viesos ar 68:57 (23:17, 9:6, 17:18, 19:16) pārspējot "E-Work Faenza" komandu.
Meldere 13 minūtēs un 20 sekundēs realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem, izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, tika pie dalīta sliktākā +/- rādītāja komandā (-2) un nopelnīja divus efektivitātes koeficienta punktus.
Viešņām 19 punktus guva un desmit bumbas zem groziem izcīnīja Pallasa Akpanaha, savukārt mājiniecēm 14 punkti bija Kornēlijai Fondrenai.
"Famila" ar 18 uzvarām 19 spēlēs turnīra tabulā atrodas pirmajā vietā, bet "La Molisana Magnolia" ar bilanci 14-5 ir trešā. Iepriekšējā sezonā par Itālijas A sērijas čempionēm kļuva Venēcijas "Umana Reyer" basketbolistes, kuras finālsērijā ar 3-0 pārspēja Skio "Famila".
Tikmēr Aleksas Gulbes pārstāvētā Miškolcas DVTK svētdien Pēčā izcīnīja Ungārijas kausu.
DVTK bez Gulbes pieteikumā finālā ar 87:81 (16:26, 26:25, 16:11, 29:19) pieveica Ģēras "Uni".
DVTK vienībā 28 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Keila Čārlza, bet pretiniecēm 20 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Reka Dombai.
First pro medal 🥇- Hungarian Cup
— Aleksa Gulbe (@GulbeAleksa) March 23, 2025
Looking forward for more
Savukārt Paula Strautmane guva septiņus punktus "Charnay" uzvarā Francijas čempionāta spēl"Charnay" mājās ar 100:89 (20:17, 28:21, 12:20, 14:16, 8:8, 18:7) pārspēja FIBA Eirolīgā spēlējušo Buržas "Tango", kas šobrīd ir līgas līdere.
Strautmane svētdien savā 28 gadu dzimšanas dienā laukumā bija 28 minūtes un 22 sekundes, realizēja divus no četriem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra divas bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, iekrāja otru labāko +/- rādītāju komandā (+18) un tika pie 11 efektivitātes koeficienta punktiem.
Uzvarētājām 30 punktus guva Šekeila Tomasa, bet pretiniecēm 17 punkti bija Kariatai Diabī.
"Charnay" ar 13 uzvarām 20 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu. Pagājušajā sezonā par Francijas čempionēm kļuva "Villeneuve d’Ascq-LM" basketbolistes, kuras finālā ar 2-0 pārspēja "Landes" komandu.