
Pāris, kurš 18 gadus centās ieņemt bērniņu, to paveic ar mākslīgā intelekta palīdzību

Pāris, kas vairāk nekā 18 gadus centās ieņemt bērnu, tagad ar prieku gaida savu pirmo bērniņu, pateicoties jaunai mākslīgā intelekta tehnoloģijai Kolumbijas Universitātes Auglības centrā, ziņo CNN.
Vīrietim tika diagnosticēta azoospermija – reta neauglības forma, kad spermas paraugā nav atrodami spermatozoīdi, kas tradicionāli nozīmē ļoti ierobežotas iespējas bērna ieņemšanai. Parasti šādos gadījumos mākslīgās apaugļošanas mēģinājumi ir neveiksmīgi, bet jaunā STAR metode, kas balstīta uz Mākslīgo intelektu (AI), spēja identificēt un izdalīt pat dažus slēptos spermatozoīdus.
“Mūsu tehniskie speciālisti divas dienas mēģināja atrast spermatozoīdus, bet neatrada nevienu. Tikmēr STAR sistēma stundas laikā atrada 44,” stāsta Dr. Zev Viljamss, Kolumbijas Universitātes Auglības centra direktors un STAR metodes izstrādātājs.
Šī inovatīvā tehnoloģija skenē spermas paraugus, uzņemot miljoniem attēlu, lai precīzi atpazītu spermatozoīdus un izdalītu tos bez bojājumiem, ļaujot izmantot tos, lai veiksmīgi apaugļotu olšūnu.
Pāris, kas vēlējās palikt anonīms, izmantoja STAR metodi, un sieva šobrīd gaida bērniņu, kas dzims decembrī. “Ilgi nevarēju noticēt, ka esmu stāvoklī, vēl joprojām nespēju tam noticēt līdz redzu ultrasonogrāfijas rezultātus,” viņa teica.
AI tehnoloģijas jau ievērojami maina auglības medicīnu ASV, palīdzot izvērtēt olšūnu kvalitāti un noteikt veselīgākos embrijus mākslīgās apaugļošanas procesā. STAR metode ir pirmais solis, kas ļauj uzlabot arī vīriešu neauglības ārstēšanu.