
Kļūst populāra jauna tendence - heteropesimisms. Vai tiešām jaunās sievietes tik slikti domā par vīriešiem?

Sociālajā vidē izplatās heteropesimisms - mūsdienu tendence, kas raksturo pesimistisku skatījumu uz heteroseksuālajām attiecībām, it īpaši sieviešu vidū. Tā ir vispārēja vilšanās un emocionālā neapmierinātība ar vīriešiem. Daudzas uzskata, ka labāk būt vienai un ieguldīt foršās draudzībās nekā neveiklā vīrietī, kurš tevi apkauno. Vai tiešām ir tik traki, pētī The Guardian.
Heteropesimisma pamatā ir uzskats, ka attiecības starp vīriešiem un sievietēm bieži vien ir nesamērīgas un bezjēdzīgas. Ka vīrieši bieži ir emocionāli neattīstīti un nespēj apmierināt sieviešu vajadzības, kamēr sievietes, lai arī vīlušās, tomēr turpina veidot attiecības ar vīriešiem.
Kas ir heteropesimisms?
Heteropesimisms ir pesimistiska pieeja heteroseksuālajām attiecībām, kur sievietes izsaka vilšanos par vīriešiem, norādot uz viņu emocionālajiem trūkumiem un nespēju veidot veselīgas attiecības. Šī tendence balstās uz pārliecību, ka vīrieši ir vienaldzīgi un emocionāli nepiemēroti partneri, kas bieži vien nespēj nodrošināt sieviešu emocionālās vajadzības. Sievietes šajā kontekstā jūtas apkaunotas un vīlušās par to, ka viņām jāpieņem šādi partneri, tomēr tās joprojām izvēlas turpināt attiecības, līdzīgi kā robots Iriss, kas filmā "Companion" uzskata, ka šāda situācija ir ideāla, raksta The Guardian.
Kur rodas šis skatījums?
Heteropesimisms ir saistīts ar sociālajām un kultūras pārmaiņām mūsdienu sabiedrībā, īpaši pēdējo desmitgažu laikā. Sociālie tīkli ir kļuvuši par platformu, kur šī pesimistiskā pieeja tiek izplatīta. Tāpat ir novērojams, ka arvien vairāk sievietes izmanto terminus kā “boysober” vai “self-partnered” (partnerībā ar sevi), kas nozīmē atteikšanos no attiecībām ar vīriešiem, lai koncentrētos uz pašizaugsmi, foršām draudzībām vai vienkārši izbaudītu dzīvi vienatnē.
Kas ir heteropesimisma ietekme uz attiecībām?
Heteropesimisms, lai arī tas var šķist lielisks risinājums daudzām sievietēm, kas ir nogurušas no neveiksmīgām attiecībām ar vīriešiem, var radīt arī bīstamas sekas. Šī pesimisma pieeja bieži novērš uzmanību no patiesajām problēmām un nevēlēšanās risināt vīriešu un sieviešu attiecību nevienlīdzības jautājumus. Tā vietā, lai veidotu konstruktīvas pārmaiņas vai uzlabotu attiecības, heteropesimisms pieņem, ka vīrieši ir tādi, kādi viņi ir, un sievietēm jāpieņem šī situācija.
Kāpēc šī tendence ir populāra?
Sociālie tīkli ir vieta, kur šī tendence strauji izplatās. Sievietes dalās ar pieredzi un izjūtām par savām attiecībām, kas bieži vien ir saistītas ar vilšanos un neapmierinātību. Tāpat sociālie mediji sniedz iespēju viegli izteikt un apstiprināt šos uzskatus, jo tie bieži atbalsta līdzīgus viedokļus un piedāvā sajūtu, ka citas sievietes piedzīvo to pašu.
Pasaule ir mainījusies - cilvēki mūsdienās vairs nemeklē attiecībās to, ko meklēja mūsu vecāki un vecvecāki
Tomēr The Guardian uzsver, ka šī tendence parāda realitāti - ka pasaule ir mainījusies. Mūsdienās sievietes vairs nemeklē attiecībās ar vīriešiem to, ko meklēja iepriekšējās paaudzes. Mēs vairs neieguldām gandrīz visu savu laiku vienās romantiskās attiecībās vai kopdzīvē. Ja gaidītu, ka viens cilvēks sniegs pilnīgi visu, tas uz attiecībām izdarītu pārāk lielu spiedienu. Vai padarītu par neiespējamu atrast piemērotu cilvēku. Vai tiešām mums nepieciešams tikai viens cilvēks, kas apmierina visas emocionālās un fiziskās vajadzības? Vai attiecības var vienkārši būt jautri pavadīts laiks ar kādu foršu, mīļu cilvēku, kamēr dziļās, emocionālās sarunas notiek ar draugiem? Vai mēs tomēr vēlamies dziļu intelektuālu saikni ar savu partneri? Kā aizvien vairāk cilvēku izlemj, ka nevēlas bērnus? Vai mums vajadzīga monogāmija? Varbūt romantiskais partneris ir kāds, ar kuru ir lielisks sekss, bet ar kuru mēs nekad nevarētu dzīvot? Par šiem jautājumiem katram vērts aizdomāties pašam.