Strīmeris pelna lielu naudu, ļaujot skatītājiem sevi spīdzināt ar "ķīniešu ūdens metodi". "Twitch" viņu nobloķē
Strīmeris "Izidore" izmēģina "ķīniešu ūdens spīdzināšanas" metodi (ekrānuzņēmums no video)
Trakā pasaule

Strīmeris pelna lielu naudu, ļaujot skatītājiem sevi spīdzināt ar "ķīniešu ūdens metodi". "Twitch" viņu nobloķē

Nils Zālmanis

Jauns.lv

Ar neparastu naudas pelnīšanas veidu “Twitch” platformā izcēlies strīmeris ar segvārdu “Izidore”: laikā, kad strīmeri cenšas atrast radošus veidus auditorijas piesaistīšanai, “Izidore” par samaksu ļāva skatītājiem sevi spīdzināt. Tiesa, platformas moderatoriem tas negāja pie sirds, un izdomas bagātaā strīmera konts tika nobloķēts uz 24 stundām.

Strīmeris pelna lielu naudu, ļaujot skatītājiem se...

Gadiem ilgi “Twitch” strīmeri ir atraduši dažādus radošus veidus, kā piesaistīt skatītājus savām pārraidēm. Piemēram, lietotājs “Ludwig” divas dienas pavadīja stikla kastē, lai vāktu ziedojumus labdarībai, kamēr lietotājs “Norme” sasniedza neoficiālu pasaules rekordu, iztiekot 264 stundas bez miega. Tomēr “Izidore” latiņu pacēla vēl augstāk.

Kāda bija spīdzināšanas metode un kā ar to varēja pelnīt naudu? Kā vēsta “dexerto.com”, “Izidore” izmantoja īpaši izveidotu iekārtu, pateicoties kurai, viņam uz pieres pilēja auksta ūdens piliens katru reizi, kad skatītāji viņam nosūtīja šīs platformas virtuālo valūtu “bits”. Tarifs bija vienkāršs: 3 “biti” = 1 piliens, 50 “biti”= 20 ātri pilieni, 100 “biti” = 20 lēni pilieni, bet 200 “biti” = 1 ļoti lēns piliens.

12. aprīļa translācija ilga 16 stundas un savāca gandrīz pusmiljonu skatījumu. Pēc tam “Izidore” paziņoja, ka pasākums izdevies labāk nekā cerēts. Tomēr 15. aprīlī “Izidore” “Twitch” konts tika bloķēts uz 24 stundām “naudas, pakalpojumu vai vērtīgu priekšmetu lūgšanu par sev kaitējošu rīcību”.

Par “ķīniešu ūdens spīdzināšanu” dēvē procesu, kurā auksts ūdens ilgstoši pil uz cilvēka galvas, sejas vai paura, radot viņam fiziskas un psihiskas ciešanas. Tiesa, slavenā televīzijas seriāla “Mītu grāvēji” (MythBusters) 2005. gada epizodē pārbaudīja šīs spīdzināšanas metodes lietderību pratināšanas nolūkam un rezultāti izrādījās neviennozīmīgi. Kaut gan pati spīdzināšana radīja diskomfortu, ja to izmēģināja uz relaksēta, nesasieta objekta, tās ietekme bija minimāla.

Tēmas