
Viktora Lapčenoka fanu klubs beidzis pastāvēt, jo viņsaulē devušies divi tā aktīvisti

Pēc 18 gadu ilgas pastāvēšanas darbību beigusi Latvijas estrādes leģendai veltītā biedrība "Viktora Lapčenoka fanu klubs", kas reiz bija slavenās apakšveļas līnijas Viktora noslēpums idejas un dizaina autori, kā arī rīkoja dažādas aktivitātes, godinot un popularizējot tautā mīlēto dziedātāju.
Tas, ka 2007. gadā dibinātā biedrība "Viktora Lapčenoka fanu klubs" izbeidz savu darbību un sākusi likvidācijas procesu un ka trīs mēnešu laikā aicināti pieteikties iespējamie kreditori, tika ziņots "Latvijas Vēstnesī" šā gada 24. martā. Sabiedrība šo oficiālo paziņojumu uztvēra divējādi: vieni secināja, ka nekas nav mūžīgs, savukārt citi bija neizpratnē – kas ir noticis? Vēl jo vairāk fanu kluba darbības pārtraukšana rada izbrīnu tamdēļ, ka dziedātājs Viktors Lapčenoks pats savos 78 gados aizvien turpina visai aktīvu koncertdarbību un nav devis ne mazāko mājienu par atvadīšanos no skatuves un publika aizvien katru skatuves leģendas uzstāšanos uzņem ar ovācijām un neizmērojamu mīlestību.

70 fotokadri ar Viktoru Lapčenoku, kurus sen neesam redzējuši
Viktors Lapčenoks 2017. gada 16. janvārī svin 70. jubileju. Apsveicam!





Kā izpētījis žurnāls "Kas Jauns", fanu kluba darbības beigšana ir saistīta ar to, ka cits aiz cita viņsaulē devušies divi no vadošajiem biedrības aktīvistiem, un punktu Viktora Lapčenoka fanu kluba pastāvēšanai, kā noprotams, likusi tā dibinātāja un prezidenta uzņēmēja Mārtiņa Klauža pāragrā nāve.
Viktora apakšveļa un dzimšanas dienu pārsteigumi
Par to, ka 60 gadu vecumā Latvijā un tālu ārpus tās robežām gadu desmitiem publikas iemīļotais dziedātājs Viktors Lapčenoks, pateicoties jauniem un aizrautīgiem viņa talanta cienītājiem, ticis pie oficiāla fanu kluba, pirms 18 gadiem vēstīja tieši "Kas Jauns". Biedrības statūtos tika teikts, ka organizācijas mērķis ir popularizēt Latvijas mākslinieku pasaulē, organizēt koncertus un sabiedriskos pasākumus, sniegt atbalstu jaunajiem māksliniekiem, nodarboties ar labdarību un rīkot bezmaksas pasākumus pensionāriem. Un to fanu kluba veidotāji darīja “uz pilnu klapi” un no visas sirds. Viktora humora izjūtas un vārda iedvesmoti, fanu kluba aktīvisti izveidoja īpašu apakšveļas līniju, tādu kā pasaulslavenā veļas zīmola "Victoria’s Secret" latvisko versiju "Viktora noslēpums", kuras klāstā bija kā amizanti vīriešu bokseršorti, tā dāmu stringi.
Viktora apakšbikses īsā laikā kļuva par īstu sensāciju – arī neskaitāmas pašmāju slavenības tās iegādājās gan sev, gan lai dāvinātu tuviniekiem un draugiem. Lai akcentētu Viktora Lapčenoka ieguldījumu Latvijas estrādes mūzikā un turpinātu uzturēt ļaužu interesi, fanu klubs citu aiz citas drukāja dažāda izmēra un formu uzlīmes ar uzrakstu “Es mīlu Viktoru Lapčenoku”, ar tām aplīmēja gan savu autotransportu, gan dažādus priekšmetus, gan dāvināja uzlīmes pārējiem dziedātāja talanta cienītājiem. Lapčenoks atzinīgi izteicās par viņa fanu kluba dalībnieku radošumu, aizrautību un pozitīvismu. Ik pa laikam tika organizēti īpaši koncerti, bet dzimšanas dienā fani latviešu skatuves leģendai mēdza sarīkot dažādus iepriecinošus pārsteigumus. Katra sveikšanas reize bija sirsnīgs, īpašs un neaizmirstams notikums, kas, nenoliedzami, sildīja Viktora Lapčenoka sirdi.
Divas nāves astoņu gadu laikā
Viktora Lapčenoka kaismīgo atbalstītāju aktivitāšu kopumu 2018. gadā iedragāja negaidīta traģēdija – vienas no aizrautīgākajām fanu kluba pulciņa dalībniecēm Intas Melderes pēkšņā nāve. Jaunā un veselīgā sieviete, kam palika padsmitgadīga meita, nomira neilgi pēc savas 38. dzimšanas dienas, 2018. gada 25. septembrī. Kā tolaik "Kas Jauns" atklāja viņas biedri, Intas sirds bija pēkšņi apstājusies un viņas ķermenis bez dzīvības pazīmēm ticis atrasts vannā.

Nu viņsaulē devies arī "Viktora Lapčenoka fanu kluba" dibinātājs un prezidents Mārtiņš Klaužs. Viņam šīs zemes gaitas beigušās aizvadītā gada 26. septembrī, sasniedzot 45 gadu vecumu. Paradoksāli ir tas, ka gan Inta Meldere, gan Mārtiņš Klaužs mūžībā devušies aptuveni mēnesi pēc savas dzimšanas dienas, turklāt nāve iestājusies teju vienā datumā, tikai ar astoņu gadu starpību.
Tiesa, Klauža nāve bijusi nevis pēkšņa, bet drīzāk likumsakarīga. Viņa veselību sagrāvis alkoholisms, ar ko Mārtiņš sirdzis gadiem. Tiem, kas pirms pāris gadiem satikuši viņu pēc ilgākas neredzēšanās, pavēries drūms skats: iepriekš brašais, augumā spēcīgais un mūžam pozitīvi noskaņotais Mārtiņš, ko draugi sauca par Čangalu, izskatījies dramatiski novājējis, izkrities sejā un bijis ar drebošām rokām. Mārtiņš Klaužs apglabāts savā dzimtajā pusē Līvānos.