Kad satiekas mākslīgais intelekts un krāpšana: uzdodoties par Pitu, Depu un citām slavenībām, tiek izmānīts simtiem tūkstošu dolāru
Digitālajā laikmetā noziedznieki arvien biežāk izmanto sabiedrības uzticību un sajūsmu par slavenībām, lai īstenotu savas krāpnieciskās shēmas. Tādas tautā mīlētas personības kā Breds Pits, Teilore Svifta, Džonijs Deps un Bleiks Šeltons kļuvušas par krāpnieku galveno instrumentu, lai pievilinātu nevainīgus upurus, solot izdomātas tikšanās, ekskluzīvus piedāvājumus un konkursus ar milzīgām balvām. Šādas shēmas balstās uz reālistiskām mākslīgā intelekta tehnoloģijām un viltotiem sociālo tīklu kontiem, radot ticamības ilūziju.
Dažādas shēmas, ko krāpnieki izmanto interneta vidē, lai izvilinātu naudu, var izrādīties ārkārtīgi postošas viņu upuriem. Īpaši satraucošs ir paņēmiens, kad krāpnieki uzdodas par slavenībām, lai izmantotu sabiedrības uzticību labi pazīstamām personām. Šādās shēmās bieži tiek izmantotas atpazīstamas sejas, lai radītu ticamības iespaidu, mudinot upurus šķirties no savas naudas vai sniegt personīgu informāciju. Krāpnieki var izmantot ar fotošopu apstrādātus slavenību attēlus vai likt lietā mākslīgo intelektu, lai radītu reālistiskus attēlus un video.
Dažu gadu laikā šī problēma ir tikai pieaugusi, un arvien sarežģītākās krāpniecības shēmās tiek iekļauti gan agrāk izmantoti, gan jauni slavenību vārdi.