VIDEO: Sīrijas televīzijas diktore tiešraidē panikā bēg pēc aviotrieciena militāro spēku štāba ēkai aiz muguras

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Izraēla devusi aviotriecienu Sīrijas militāro spēku štāba ēkai Damaskā. Soctīklos publicēti dažādi šī trieciena video, tomēr viszīmīgākais tika ierakstīts no televīzijas studijas, kad tiešraidē diktore pieminēja Izraēlas aizsardzības ministru Izraēlu Kacu un burtiski pēc mirkļa štāba ēkā viņai aiz muguras notika sprādziens, liekot diktorei panikā bēgt no studijas.

VIDEO: Sīrijas televīzijas diktore tiešraidē panik...

Sīrijas Veselības ministrija paziņoja, ka Izraēlas triecienā Damaskā nogalināti trīs cilvēki, bet 34 ievainoti, vēsta BBC.

Izraēla iepriekš brīdināja Sīrijas valdību par jauniem uzbrukumiem, ja tā neatsauks savus karavīrus no Sīrijas dienvidu apgabaliem, kur nesen notika asiņainas sadursmes starp druziem un beduīniem. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paudis apņēmību nepieļaut kaitējumu druziem Sīrijā, jo viņi ir cieši saistīti ar Izraēlā un Izraēlas okupētajās Golānas augstienēs dzīvojošajiem cilvēkiem, vēsta aģentūra LETA.

Izraēla iepriekš ziņoja, ka bombardējusi arī Sīrijas valdības militāros spēkus Suveidas apkaimē. Suveidas provincē un Suveidas pilsētā kopš svētdienas notiek druzu un beduīnu sadursmes, kas izcēlās pēc kāda druzu jaunieša aplaupīšanas uz šosejas starp Damasku un Suveidu, ko pamatā apdzīvo druzu minoritāte.

Sīrijas Iekšlietu ministrija vēlāk paziņoja par pamieru Suveidā. Druzu reliģiskais līderis Šeihs Jusefs Žarbū to apstiprināja, piebilstot, ka pamiers stājas spēkā nekavējoties un puses vienojušās pilnībā pārtraukt visu karadarbību un "pilnībā integrēt Suveidu Sīrijas valstī," vēsta "Al Jazeera".

Sadursmēs kopš svētdien nogalināti vismaz 248 cilvēku, ziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Pašreizējais režīms Sīrijā nāca pie varas pēc ilggadējā diktatora Bašara al Asada gāšanas 2024. gada decembrī. Bašars al Asads valdīja kopš sava tēva Hāfiza nāves 2000. gadā (kurš sagrāba varu 1971. gada apvērsumā), un kopš 2011. gada valsti plosīja pilsoņu karš, Asadam cenšoties iznīdēt opozīciju, kas prasīja politiskās reformas, un no 2015. gada Asadam šajā cīņā aktīvi palīdzēja Krievija. Loģiski, ka pēc varas zaudēšanas Asads aizbēga uz Maskavu, kur saņēma politisko patvērumu.