
Roberts Kenedijs jaunākais paziņoja: “Autismam ir lielāka ietekme nekā kovidam, jo kovids nogalināja vecus cilvēkus”

ASV veselības un cilvēkresursu ministrs Roberts Kenedijs jaunākais intervijā apgalvoja, ka autismam ir lielāka ietekme uz amerikāņu dzīvi nekā Covid-19, vēsta "People".
Svētdien, 20. aprīlī, radio raidījumā "The Cats Roundtable", runājot par autismu, Kenedijs sacīja: “Tā [autisma epidēmija] aizēno Covid-19 epidēmiju un tās ietekmi uz mūsu valsti, jo Covid-19 nogalināja vecus cilvēkus. Autisms skar bērnus viņu dzīves sākumā, viņu produktīvākajā posmā. Un tas viņiem, viņu ģimenēm, kopienām un visai mūsu valstij ir absolūti graujoši — izmaksas vien ir milzīgas,” viņš piebilda.
Kenedijs arī apgalvoja, ka līdz 2035. gadam autisma radītās izmaksas sasniegs vienu triljonu dolāru, lai gan viņš nenorādīja avotu šiem aprēķiniem. Preses konferencē 16. aprīlī viņš paziņoja: “Autisms izposta ģimenes. Tie ir bērni, kuri nekad nemaksās nodokļus. Viņiem nekad nebūs darbs. Viņi nekad nespēlēs beisbolu. Viņi nekad neuzrakstīs dzejoli. Viņi nekad nedosies uz randiņu. Daudzi no viņiem nekad neizmantos tualeti bez palīdzības,” viņš piebilda.
Šie izteikumi izraisīja sašutumu — daudzi apgalvo, ka Kenedija vārdi veicina novecojušu un kaitīgu retoriku par cilvēkiem ar neirālās attīstības traucējumiem. Komiķe Rozija O’Donela, kuras 12 gadus vecajam dēlam Klejam ir autisms, 17. aprīļa ierakstā platformā "Instagram" teica, ka Kenedijam “vajadzētu kaunēties” par saviem izteikumiem.
ASV slimību kontroles un profilakses centra pētījums, kas tika publicēts 15. aprīlī, atklāja, ka viens no 31 bērna ASV līdz 8 gadu vecumam tiks diognasticēts autisms — tas ir pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējiem divdesmit gadiem. Tomēr eksperti norāda, ka šis pieaugums nav pēkšņs — ārsti vienkārši spēj labāk atpazīt traucējumus, pateicoties diagnostikas rīku attīstībai.