Melnās jūras vienošanās izskatās pēc Putina vēlmju saraksta: kādas tam būs sekas
foto: dpa/picture-alliance/ scanpix
Melnā jūra Odesā.
Pasaulē

Melnās jūras vienošanās izskatās pēc Putina vēlmju saraksta: kādas tam būs sekas

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

ASV sarunvedēju vienošanās Saūda Arābijā piedāvā Kremlim piekāpšanos, taču patiesībā Krievija nav darījusi neko, lai pamatotu savu pirmo prasību mīkstināt sankcijas.

Melnās jūras vienošanās izskatās pēc Putina vēlmju...

Laikraksts "The Guardian" atgādina, ka Kremlis pieprasa atcelt sankcijas lauksaimniecības produkcijai un mēslojumam, kā arī izslēgt no sankciju saraksta "Russian Agricultural Bank" banku.

Žurnālisti norādīja, ka, ja Putins saņems vēlamo, tad tas nozīmēs, ka Maskava panāks dubultu cenu par kara pārtraukšanu pret Ukrainu. Konkrēti Putins panāks politisku un militāru piekāpšanos no Ukrainas puses, kā arī Krievijas izstāšanos no starptautiskās izolācijas.

"Krievijas darījuma māksla ir pārdot savas prasības kā Krievijas piekāpšanos amerikāņiem un pēc tam prasīt sankciju mīkstināšanu piedevām," rakstīja Jānis Kluge, pētnieks, kurš pēta Krievijas ekonomiku Vācijas Starptautisko attiecību un drošības institūta analītiskajā centrā.

Laikraksts norādījis, ka vienošanās par Melno jūru atspoguļo nopietnu diplomātijas pārorientāciju ap Ukrainu un atstāj Eiropu izolētāku Krievijas savaldīšanā. Ukraina iestājās pret jebkādu sankciju griešanu pret Kremli.

"Šķiet, ka vai nu Baltais nams ir slēpis plānus sankciju mīkstināšanai, vai arī paši ASV sarunu vedēji ir bijuši pārsteigti par Krievijas prasību vājināt ierobežojumus tirdzniecībai un finansēm, lai sasniegtu galveno rezultātu, ko vēlas Baltais nams: iespējas izsludināt kaut daļēju uguns pārtraukšanu Ukrainā," konstatēja laikraksts.

Šajā sakarā žurnālisti norādīja, ka darījums, kas neapmierina nevienu no pusēm, agri vai vēlu sabruks, un tas radīs vēl vairāk jautājumu par to, vai ASV varētu nākt klajā kā starpnieks konfliktā, kurā tās, kā izskatās, acīmredzami simpatizē Kremlim.