Pasaulē

VIDEO: mežā Polijā nofilmēti vilki ar retu ģenētisku mutāciju

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

0

Mežā Polijā nofilmēti divi reti melni vilki, visticamāk, brāļi un māsas, šķērsojot strautu.

VIDEO: mežā Polijā nofilmēti vilki ar retu ģenētis...

Par neparasto video svētdien paziņoja Polijas dabas aizsardzības organizācija. Šis neparastais novērojums, kas pagājušajā gadā tika iemūžināts video kamerā, kuru uzstādīja "Save Wildlife Conservation Fund Poland" projekta koordinatore Joanna Točidlovska, pamudinājis organizāciju savākt mežā šo vilku izkārnījumus, cerot iegūt vairāk informācijas par viņu ģenētiku.

foto: Ekrānuzņēmums
Neparastie vilki Polijā.
Neparastie vilki Polijā.

"Tas ir kaut kas jauns un neparasts," Točidlovska sacīja "Associated Press". Točidlovska sākotnēji izvietoja kameru, lai pētītu bebrus. Kad viņa pamanīja, ka video iemūžināti vilki, viņa nolēma to atstāt un pirms dažām nedēļām ieguva kadrus ar melnajiem vilkiem.

Vienā no video kadriem melns un pelēks vilks lēnām šķērso strautu mežā, ūdenim gandrīz sniedzoties līdz viņu vēderiem, pirms tie uzlec uz krasta.

Otrs kadrs, kas uzņemts pagājušajā rudenī, parāda divus melnus vilkus un vienu pelēku vilku, kas šķērso to pašu strautu, raksta "CBS News".

Lielākā daļa no 2 500 līdz 3 000 vilkiem Polijā ir pelēki. Melnā vilna rodas ģenētiskas mutācijas dēļ, kas, visticamāk, radās mājas suņiem pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Tumšā vilna Eiropā ir reta, jo vilku populācijai ir samazināta ģenētiskā daudzveidība.

Tā kā vilki pārvietojas ģimenēs un abi melnie vilki svēruši aptuveni 30 kilogramus - līdzīgi kā vācu aitu suns, Točidlovska uzskata, ka tie, visticamāk, ir brāļi un māsas un aptuveni gadu veci. Vismaz viens no viņiem ir tēviņš.

Dabas aizsardzības organizācija, kas Polijā novēro vilkus jau 13 gadus, neatklāj meža atrašanās vietu, lai pasargātu vilkus no malumedniekiem un novērstu dezinformācijas izplatīšanos par vilkiem.

Vilki Polijā līdz 20. gadsimta 50. gadiem bija gandrīz izzuduši, taču pēdējos gados populācija atkal pieaugusi, īpaši valsts centrālajā daļā 2000. gadu sākumā. Točidlovska un viņas kolēģi māca sabiedrībai, kā droši sadzīvot ar vilku barām apdzīvotās teritorijās.

"Tas cilvēkiem ir jauns fenomens," ziņu aģentūrai AP sacīja vilku monitoringa projekta vadītājs Romans Gula. "Izglītošana ir viens no mūsu galvenajiem mērķiem."

Dabas aizsardzības fonds pagājušajā nedēļā paziņoja par šo novērojumu "Facebook" un lūdza finansiālu atbalstu, lai segtu vilku izkārnījumu ģenētiskās analīzes izmaksas un labāk izprastu melnās vilnas mutāciju.