Aļaskā avarējusi pasažieru lidmašīna, gājuši bojā visi 10 uz klāja esošie cilvēki
Aļaskā avarējusi aviokompānijas "Bering Air" lidmašīna, ziņo Associated Press. Šī ir jau trešā lidmašīnas avārija ar upuriem ASV pēdējo divu nedēļu laikā.
Lidmašīna "Cessna 208 Caravan" 7. februārī atradās čārterreisā starp Jūnalaklītu un Nomu. Īsi pirms nosēšanās, atrodoties virs Aļaskas līča, lidmašīna pazuda no radara. Nākamajā dienā glābēji atrada tās vraku.
Saskaņā ar radaru kriminālistikas datiem, lidmašīna piedzīvoja "kaut kādu notikumu, kas lika tai strauji zaudēt augstumu un ātrumu".
Visi lidmašīnā esošie cilvēki - deviņi pasažieri un pilots - gāja bojā.
Tā bija nāvējošākā gaisa katastrofa Aļaskā kopš 2013. gada, kad avarēja kravas lidmašīna, arī nogalinot 10 cilvēkus.
Šī ir jau trešā lidmašīnas avārija ASV pēdējo divu nedēļu laikā. 29. janvārī Vašingtonā, saduroties pasažieru lidmašīnai un militārajam helikopteram, gāja bojā 67 cilvēki. Septiņi cilvēki 1. janvārī gāja bojā Filadelfijā pēc tam, kad lidmašīna norkita uz ceļa braucamās daļas.