Zvēriski nogalināts Krievijas lielpilsētas bijušais mērs un viņa sieva. Līķus mēnesi glabāja "iekonservētus", bet ar to baisās detaļas nebeidzas
Krievijas pilsētā Samarā atrasts nogalināts tās bijušais mērs, 77 gadus vecais Viktors Tarhovs un viņa sieva Natālija. Aizdomās par slepkavību pastrādāšanu arestēta viņu mazmeita Jekaterina Beļskaja, kura atsakās sniegt liecības. Viņai noteikts arests līdz 5. aprīlim. Eksmēra un viņa sievas slepkavībā atklājušās šaušalīgas detaļas.
Pāris pazuda pirms apmēram mēneša, taču informācija vietējos plašsaziņas līdzekļos parādījās tikai tagad. Neilgi pirms nāves Tarhovi bija atgriezušies Krievijā no Somijas. Vairākas nedēļas Tarhovu pazušanu īpaši nepamanīja, viņu telefoni bija pieslēgti tīklam, un abi turpināja atbildēt uz īsziņām.
Tomēr laika gaitā dažiem radās aizdomas, un, kā vēsta “Telegram” kanāls “Baza”, pirmais kaut ko nelabu nojauta viens no Tarhova bijušajiem vietniekiem. Viņš izmeklētājiem pastāstīja, ka 31. decembrī apsveicis Tarhovu Jaunajā gadā, bet pēc trim dienām mēģināja viņu apsveikt dzimšanas dienā, tomēr Tarhovs vienmēr noraidīja ienākošos zvanus un tikai ar īsziņu atbildēja, ka “nevar runāt”. Pēc vairākiem neveiksmīgiem sazināšanās mēģinājumiem viņš vērsās policijā, bet 3. februārī Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu par slepkavību.
5. februāri Viktora un Natālijas Tarhovu līķus atrada viņu dzīvoklī Samarā, tiesa, kā informēta persona izteikusies izdevumam "Komsomoļskaja pravda" — atrada "daļēji". Sākotnēji tika ziņots, ka abi nošauti, taču vēlāk vēstīja, ka abi sisti līdz nāvei. Nogalināto līķi tika sadalīti un “iekonservēti” mucās, kur glabājās apmēram mēnesi, ziņoja “Telegram” kanāls “Voroncova veščajet”. Tomēr diez vai gan dubultslepkavību, gan līķu sadalīšanu viņa būtu spējusi izdarīt viena, tādēļ medijos pieļauj līdzdalībnieka iespēju.
Izmeklētāji par galveno aizdomās turamo uzskata viņu mazmeitu Jekaterinu Beļskaju un ir pārliecināti, ka tieši viņa visu laiku sūtīja īsziņas no vectēva un vecmammas telefoniem. Aizdomas par meiteni radās tad, kad viņa sāka ar viltotu pilnvaru izpārdot Tarhovu īpašumus, tostarp automašīnas un ikonu kolekciju. Neilgi pirms aresta mazmeita esot ieradusies Tarhova darbavietā ar pilnvarām un dokumentiem, bet kad darbiniekiem radušās aizdomas par viltotiem parakstiem, viņa apgalvojusi, ka vectēvs pats parakstījis, bet atrodas slimnīcā un uzticējis viņai savas lietas.
Informēta persona izteikusies “Telegram” kanālam “KP Samara”, ka, pārskatot novērošanas kameras, Jekaterinu pēdējoreiz redzēja kopā ar Tarhoviem, kad viņi iegāja dzīvoklī, bet vairs neiznāca, turklāt meiteni redzēja ar aizdomīgiem lieliem maisiem, kurus viņa nesusi no dzīvokļa.
Par slepkavības iespējamiem motīviem ir dažādas versijas. Piemēram, “Telegram” kanāls “Mash” apgalvo, ka 7 miljonu rubļu parāda dēļ Tarhova meita un mazmeita palika bez dzīvokļa, un jauniete nolēma viņam atriebties. Savukārt “Telegram” kanāls “BEGUN onlain” apgalvo, ka Beļskaja no bijušā vīra attiesāja 15 miljonus rubļu, bet to tērēšanu kontrolējusi Nataļja Tarhova, kura arī nodarbojusies ar Beļskajas dēla audzināšanu. Mazmeita esot pieprasījusi visu naudu, bet neguvusi vēlamo, atriebās vecvecākiem.
Viktors Tarhovs 2000. gadā mēģināja kļūt par Samaras apgabala gubernatoru, taču palika otrajā vietā. Viņš bija Samaras mērs no 2006. līdz 2010. gadam, kļūstot par trešo mēru pilsētas vēsturē. Pēc zaudējuma vēlēšanās viņš pievērsās uzņēmējdarbībai, bet 2022. gadā pārcēlās uz dzīvi Norvēģijā. 2022. gada decembrī viņa meitai Ludmilai, kas vadīja privāto lidmašīnu ražošanas uzņēmumu “Samara VVV-Avia”, piesprieda septiņu gadu ieslodzījumu, atzīstot par vainīgu 200 miljonu rubļu izspiešanā no apgabala domes deputāta Aleksandra Miļejeva, kuru dēvēja par vietējo “degvīna karali”. Interesanti, ka Ludmilas bijušais vīrs bija vietējās noziedznieku aprindās pazīstams ar iesauku “Lords” no Novokuibiševas noziedzīgā grupējuma, un viņam 2010. gadā piesprieda 7 gadu ieslodzījumu par naftas zagšanu.
Interesanti, ka Tarhovu vismaz divreiz jau mēģināja nogalināt, pirms viņš kļuva par Samaras mēru, vēsta “63.ru”. Pirmais atentāts notika 1994. gada rudenī, kad viņš bija Novokuibiševas naftas pārstrādes rūpnīcas ģenerāldirektors un toreizējā naftas giganta JUKOS viceprezidents. Toreiz divi slepkavas uzspridzināja viņa darba automašīnu “Jeep”, taču tajā mirklī viņš automašīnā nebija. Otrais atentāts notika 2006. gada rudenī, kad viņš kandidēja uz mēra amatu. Toreiz nezināmi ļaundari atkal uzspridzināja Tarhova automašīnu, kamēr viņš restorānā vakariņoja.