Igaunija plāno slēgt Maskavas patriahāta pakļautībā esošu klosteri
foto: Ekrānuzņēmums
Igaunijas Iekšlietu ministrijā paskaidroja, ka grozījumi nav pēkšņi un klosterim bijis gandrīz gads laika apsvērt savas iespējas.
Pasaulē

Igaunija plāno slēgt Maskavas patriahāta pakļautībā esošu klosteri

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv / LETA

0

Ja Igaunijā tiks pieņemti Iekšlietu ministrijas ierosinātie grozījumi Baznīcu un draudžu likumā, Igaunijā tiks slēgts Maskavas patriarhāta paspārnē esošais Kuremē klosteris, kas atrodas Maskavas patriarhāta pakļautībā.

Igaunija plāno slēgt Maskavas patriahāta pakļautīb...

Ministrijas iesniegtie grozījumi paredz, ka baznīcas, klostera vai citas reliģiskās apvienības, kas darbojas Igaunijā, darbību nedrīkst vadīt vai ar tās statūtiem, citiem dibināšanas dokumentiem vai finansiāli saistīt ar pārvaldes institūciju, garīgo centru, reliģisko vadītāju, vai organizāciju, kura atrodas citā valstīs, kas rada draudus Igaunijas nacionālajai drošībai, sabiedriskajai kārtībai vai konstitucionālajai kārtībai.

Aizliegums attiektos arī uz personu vai institūciju, kas kurina naidu, terorismu, vardarbību vai atbalsta militāro agresiju. Ja parlaments likumprojektu pieņems, baznīcām un draudzēm būs divu mēnešu laikā jāpielāgojas jaunajām normām.

"Mums likumprojekta mērķis ir skaidrs - ar grozījumiem Maskavas patriarhāta Igaunijas pareizticīgo baznīcai ir jāmaina sava jurisdikcija un jāpāriet Konstantinopoles pakļautībā. Mūsu vairākkārtēji skaidrojumi, ka klosteris pats nevar nomainīt jurisdikciju, nav ņemti vērā," sacīja klostera priekšniece Filareta Kalačova, piebilstot, ka otra iespēja ir klostera likvidācija.

Kalačova norādīja, ka pagājušā gadsimta 90.gados klosteris, kuru dēvē arī par Pihticas klosteri, pilnībā atteicās no visa sava īpašuma un nodeva to valstij, lai saglabātu garīgo saikni ar Krievijas pareizticīgo baznīcu.

Igaunijas Iekšlietu ministrijā paskaidroja, ka grozījumi nav pēkšņi un klosterim bijis gandrīz gads laika apsvērt savas iespējas.

Iekšlietu ministrija ir paudusi, ka Maskavas patriarhāta Igaunijas pareizticīgo baznīca un Maskavas patriarhs Kirils ir plaši un vairākkārt atbalstījis Krievijas agresijas karu un Ukrainā un netieši apšaubījis Igaunijas suverenitāti.